Jak vyřešit interiérové dveře v malém bytě? Poradíme!

Interiérové dveře jsou v mnoha domácnostech často opomíjenou součástí, které většina lidí nevěnuje sebemenší pozornost – což je ve skutečnosti obrovská škoda! Nejenže zde mají své čestní místo, ale navíc plní i řadu praktických funkcí, mezi něž patří oddělení jednotlivých místností, vytvoření soukromí, udržení tepla nebo i celkový vzhled dané místnosti. Interiérové dveře mohou mít mnoho podob a záleží na každém z vás, pro který model se rozhodnete. Problém může nastat ve chvíli, kdy se budete snažit rozumným způsobem vyřešit interiérové dveře v malém bytě, kde není místa na rozdávání. Jestliže i vy řešíte podobnou situaci, pak si nechte poradit dnešním článkem, ve kterém vám řekneme, jak si s tímto úkolem hravě poradit!

Interiérové dveře nemusí být překážkou

Lidé žijící v malých bytech moc dobře vědí, že šetřit s prostorem je v tomto případě nepsaná povinnost. Centimetrů zde rozhodně není na rozdávání a využít se musí celý prostor. Interiérové dveře ovšem zabírají hodně místa a zvláště v místnostech, které jsou opravdu malé, může být mnohdy problém je vůbec otevřít – lidé jsou tak často nuceni otevírat je jen z části a do daného interiéru se doslova soukat, což může být nejen otravné, ale i komplikované. Také vás trápí, že se do ložnice, obývacího pokoje nebo do kuchyně musíte soukat mezi polootevřenými dveřmi? Pak víme, jak váš problém vyřešit!

Posuvné dveře vyřeší problém za vás

Posuvné dveře vám jistě nemusíme zdlouhavě představovat. Jedná se o velmi šikovné a praktické řešení především do menších bytečků, kde sice chcete využít všechno volné místo, ale i tak jej nemáte na rozdávání. Pokud si domů pořídíte posuvné dveře, nepřijdete tak ani o soukromí, ani o drahocenné místo, které je v tomto případě ceněné zlatem. Na výběr máte ze dvou možností:

  • posuvné dveře do pouzdra
  • posuvné dveře na stěnu

Ať už se rozhodnete pro tu či oni variantu, v každém případě ušetříte místo, což je rozhodně dobrá zpráva. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma typy spočívá v jejich vzhledu a instalaci. Zatímco posuvné dveře na stěnu budete otvírat tak, že je jednoduše posunete po přilehlé stěně a pokaždé tak budou vidět, u posuvných dveří do pouzdra vám po otevření dveře zajedou do tzv. kapsy umístěné ve zdi.