Taburet – šikovný pomocník v domácnosti

Taburet je malý, ale šikovný pomocník, kterého využijeme v každé domácnosti. Je to velice praktický bytový doplněk, který se hodí všude. Nejširší uplatnění nachází v obývacím pokoji, tady se většinou umísťuje před křeslo nebo gauč, abychom si mohli ulevit bolavým nohám. Může to však být i samostatný dekorační prvek.

Možnosti využití

tabouret_paillePřijde – li nám početná návštěva, můžeme taburet využít i k sezení. Některé taburety mají úložný prostor, což zvyšuje jejich praktičnost. V obývacím pokoji do něj můžeme ukládat například noviny, časopisy, televizní deku nebo prostírání na stůl. Dle použitého materiálu jej můžeme umístit i do koupelny. Tady se hodí na ukládání ručníků nebo čisticích prostředků. Taburety můžou být také součástí předsíně. Zde se nabízí možnost využít v kombinaci s předsíňovou stěnou, kde jsou připevněny háčky na kabáty nebo klíče. Tento typ taburetu je většinovou vyráběn z ratanu, v kombinaci s čalouněním. Můžeme si na něj sednout při obouvání, ale můžeme tam „schovat“ některé méně potřebné drobnosti. V zimním období je ideálním místem pro čepice, šály a rukavice.

 

Tvary a materiál

old_seatNa výběr máme z různých tvarů i velikostí. Můžeme si pořídit taburet ve tvaru krychle, válce, soudku. Ale i tvary netypické. Také na povrch je použit rozličný materiál. Největším luxusem jsou asi taburety kožené. Další materiál, který je hojně využíván, je čalounění. Výhodou tohoto materiálu je větší barevná škála i kombinace odstínů. Někteří výrobci kombinují několik různých materiálů. Nejčastěji se objevuje ratan a koženka nebo čalounění. Můžeme si pořídit taburet se zásuvkami, ten částečně nahrazuje menší skříňky. Výborně se hodí na terasy nebo balkony.

Tip na závěr

Chcete mít svůj originální taburet? Vyrobte si jej sami z již nepotřebných věcí. Co budeme potřebovat? Starou pneumatiku, dřevěnou desku, šrouby, vrtačku nebo šroubovák, tavnou lepicí pistoli, sisalové lano, lak a štětec. Jak na to? Z desky vyřízneme kruh, který přišroubujeme na horní část pneumatiky. Od prostředku desky začneme namotávat sisalové lano, které zároveň přilepujeme, omotáme jím celou desku i pneumatiku po obvodu. Poté vše natřeme bezbarvým lakem. Získáme tak originální doplněk v přírodní barvě, který se hodí nejen do obývacího pokoje.