Jak ušetřit za vodu a zbytečně si nekomplikovat život?

Jak ušetřit za vodu – to je otázka, kterou si položí drtivá většina lidí bezprostředně poté, co otevřou obálku s vyúčtováním za vodné a stočné. Ne vždy se na bílém papíře nachází příznivá čísla a pro mnoho z vás je dané vykalkulování vaší spotřeby nemilým překvapením. Cena za vodu, kterou v současné době považujeme za naprostou samozřejmost, každoročně roste a byť se nejedná o růst řádově o několik set korun, přidáme-li korunku ke korunce, vznikne z toho slušná suma. Proto jsme se rozhodli vám poradit, jak ušetřit za vodu i bez toho, aniž byste si nějakým způsobem komplikovali život nebo se omezovali. Chcete-li vědět více, pak si nenechte ujít následující řádky!

Ušetřit za vodu lze i se stejným životním stylem

Jen málokdo by odolal vidině ušetřit nějakou tu korunu, i kdyby se mělo jednat o pár tisícovek ročně – přeci jen jsou to peníze, které můžete využít daleko zajímavějším způsobem. My vám poradíme zajímavé způsoby, díky kterým můžete ušetřit za vodu, aniž byste byli nuceni měnit váš dosavadní životní styl. Myslíte si, že je to nemožné? Pak vás rádi přesvědčíme o opaku!

Klasické denní činnosti dělejte s rozumem

Pokud dojde řeč na šetření vody, pak asi každého jako první věc napadne vyměnit vanu za sprchu. Je dokázáno, že sprchováním mnohonásobně snížíte vaší spotřebu vody a zároveň tedy i náklady vynaložené na vodné a stočné. Na stejném principu funguje například i běžná denní činnost v podobě mytí nádobí. I tady se odborníci na úsporu shodují na tom, že pořízením myčky můžete ušetřit pěkné peníze a zároveň i čas, který byste jinak strávili stáním u dřezu až po lokty ponoření v jarové vodě.

Chytré spotřebiče a praktické vychytávky

Ušetřit za vodu můžete i tím, že svou pozornost zaměříte na chytré spotřebiče, do jejichž pořízení sice budete muset nějakou tu korunu investovat, ovšem pamatujte, že se jedná o investici, která se vám mnohonásobně vrátí. Pomineme-li klasiku v podobě pračky, která si podle váhy prádla sama dokáže dávkovat spotřebu vody, můžete pomyslet i na pořízení praktického WC, jehož součástí bude korekce malého spláchnutí. Možná se vám to zdá jako banalita, ale takto upravená WC šetří za vás a statistiky dokazují, že u čtyřčlenné rodiny se náklady na obyčejné splachování vyšplhají na částku od 2000 do 5000 Kč – tak se nad tím zkuste zamyslet.