Kupujete nový nábytek? Prozradíme vám, čemu věnovat pozornost!

Nový nábytek rozhodně nelze vybírat jen podle estetické stránky – i když hraje důležitou roli – ale je třeba hledět i na celou řadu jiných kritérií a aspektů, jež vám s výběrem mohou výrazně pomoci. Design nového nábytku vás sice dokáže zaujmout a nadchnout doslova na první pohled, ale podle obálky nepoznáte, zda vám nový nábytek bude sloužit dle vašich představ. V dnešním článku vám prozradíme, na co byste si při výběru měli dát pozor, čemu věnovat pozornost a jak nový nábytek vybrat s co možná největší pečlivostí a nejvyšší šancí na úspěch!

Stabilita i vzhledová přitažlivost

Pokud si budete pořizovat nový nábytek, jehož úkolem nebude stát nehnutě přitisknutý na zdi, pak si dejte pozor hned na dvě věci: nejenže by měl být na pohled přitažlivý ze všech stran, ale zároveň by měl být maximálně stabilní. V případě nábytku z masivu se s největší pravděpodobností nemusíte ničeho bát, ovšem pokud nechcete tolik investovat a koupíte si nábytek z dřevodesek, pak je kontrola stability ještě před samotným nákupem rozhodně na místě.

Když je tloušťka předností

Nový nábytek se může lišit nejen vzhledem, materiálem nebo cenou, ale i šířkou korpusu a i tou je při výběru potřeba věnovat pozornost. Ideální tloušťka nábytku je 18 mm – takový nábytek vám poskytne dostatečnou stabilitu, ale především pevnost a výdrž, na kterou se budete moci spolehnout. Pozor si dejte i na tloušťku samotných čel šuplíků nebo dvířek, protože s těmi budete velmi často manipulovat a je potřeba, aby něco vydržela.

Pečlivé provedení je základem úspěchu

Skutečnost, že je nábytek nový a nikdo jej ještě nepoužíval ani zdaleka neznamená, že je vyrobený pečlivě a kvalitně. Proto věnujte dostatek času i úhlům, škvírám a nerovnostem. Jakmile se vám nový nábytek nebude z jakéhokoli důvodu zamlouvat – například jeho úhly na sebe nebudou kolmé, spoje nebudou rovné nebo najdete nějakou škvírku – dejte od něho ruce pryč. Nemusíte si přece kupovat něco, co ještě v obchodě vypadá poškozeně a navíc pamatujte, že i tyhle maličkosti by mohly v pozdějším čase představovat nepříjemný problém.

Čtěte také: