Vybíráme nový sprchový kout

Vybrat ten pravý sprchový kout rozhodně není jen tak a může za to především více než pestrá nabídka, mezi kterou se obyčejný laik jednoduše nedokáže orientovat. Možná i vás zlákala představa úspornějšího sprchování, které šetří nejen váš čas, ale především i finance a lámete si hlavu nad otázkou, jak nový sprchový kout správně vybrat – jaké volit materiály, jaký tvar je nejlepší, jaká práce bude s jeho instalací? Naštěstí máte před sebou náš dnešní článek, ve kterém vám s výběrem nového sprchového koutu rádi pomůžeme.

Správná velikost sprchového koutu hraje důležitou roli

Při výběru sprchového koutu je nejdůležitější jeho velikost, kterou byste měli uzpůsobit nejen vašim potřebám, ale i dispozicím vaší koupelny. Možná vaše koupelna nepatří k nejprostornějším, ovšem i přesto vám doporučujeme volit sprchový kout alespoň o velikosti 90×90 centimetrů, což je spodní hranice. Jedině tak se budete ve sprchovém koutu moci pohodlně pohybovat.

Sprchový kout s vaničkou nebo bez?

Dalším důležitým bodem je odpovědět si na otázku, zda chcete sprchový kout s vaničkou nebo bez vaničky. V tomto případě myslete nejen na vaše pohodlí, ale rovněž i na možnosti vaší koupelny. Jestliže chcete, aby vaše koupelna působila větším a odlehčenějším dojmem, pak vám doporučujeme sprchový kout bez vaničky, kdy je odtok zajištěn pomocí žlabu.

Volba skla není jen otázkou designu

Součástí moderních sprchových koutů je skleněná sprchová zástěna. I v tomto případě nebudete ochuzeni o pestrý výběr, kdy se můžete rozhodovat mezi řadou variant. Jestliže již předem víte, že se nebudete cítit dobře za průhledným sklem, pak investujte do modelu doplněného o různé ornamenty, které vám zajistí více soukromí a zároveň vašemu koutu dodají daleko větší šmrnc.