Vybíráme perfektní dřez do kuchyně

Dřez do kuchyně neodmyslitelně patří a to i v případě, kdy jste si srdce domova doplnili o praktickou myčku, jež veškerou práci s nádobím hravě obstará za vás. Mnoho lidí dřezu v kuchyni nevěnuje příliš pozornosti a představuje pro ně jen neodmyslitelnou součást kuchyňské linky – a to je tak trochu škoda. V současné době se dají pořídit moderní a vzhledově přitažlivé dřezy, které slibují i přidanou hodnotu navíc – antibakteriální povrch, mechanická odolnost a mnoho dalších. Chcete si pořídit nový dřez do kuchyně, ale nevíte, který bude ten pravý právě pro vaší domácnost? Pak si nechte poradit od dnešního článku!

Jakou podobu má ideální dřez do kuchyně?

Ještě než se podíváme blíže na zoubek jednotlivým variantám, poradíme vám, abyste nový dřez do kuchyně vybírali s rozvahou a zbytečně se neukvapili. Ačkoli si možná říkáte, že se nejedná o podstatné vybavení, pamatujte, že i v tomto ohledu se toho dá hodně zkazit.

  1. Odolná keramika

    Jestliže od svého dřezu do kuchyně čekáte maximální odolnost a perfektní uživatelské vlastnosti, pak vsaďte na keramiku. Jedná se o velmi oblíbený materiál, který si vás získá nejen svými přednostmi, ale i vzhledem. Povrch keramického dřezu je velmi tvrdý, odolný vůči zabarvení a v případě usazení vodního kamene budete mile překvapeni opravdu jednoduchou údržbou.

  2. Klasický nerez

    Nerezový dřez do kuchyně představuje nesmrtelnou klasiku, která se zkrátka bude objevovat v kuchyních ještě za mnoho a mnoho let. I tento materiál vám slibuje perfektní vlastnosti, mezi něž patří například odolnost vůči vysokým teplotám, porušení povrchu nebo korozi. Nerezový dřez do kuchyně vás mile překvapí i skutečností, že nepohlcuje pachy ani zbarvení a je netečný vůči chemikáliím a kyselému prostředí.

  3. Netradiční kompozity

    Do třetice všeho dobrého nutno zmínit tak trochu netradiční, leč na pohled velice atraktivní barevné dřezy vyrobené z kompozitních materiálů. Co se složení týče, existuje nespočet variant a pravda je taková, že si své recepty každý výrobce pečlivě střeží. My vám můžeme prozradit, že se jedná o dřezy vyrobené na bázi nenasycených polyesterových pryskyřic a dalších komponentů, jež jsou na závěr vyztužené skelnými vlákny.