Pojištění domácnosti není radno podcenit

Člověk nikdy neví, jaké neštěstí jej potká a z tohoto důvodu by se pojištění domácnosti rozhodně nemělo podceňovat. Každý z nás se chce doma cítit bezpečně a pohodlně a k tomuto úkolu je proto přistupovat svědomitě. Možná i vy nad sjednáním pojištění domácnosti uvažujete, ale nejste si jistí, zda si v rozmanité nabídce dokážete správně vybrat. Nejrůznější druhy pojištění v současné době nabízí mnoho společností a pravda je taková, že čím větší nabídka, tím složitější výběr. My vám s výběrem pojištění domácnosti v dnešním článku pomůžeme.

Jak vybrat pojištění domácnosti v několika krocích

Následující řádky vám v několika krocích poradí, jak postupovat při výběru pojištění domácnosti. Uvidíte, že s našimi tipy tento úkol nebude tak složitý, jak se vám na první pohled zdálo!

  1. Výše pojistné částky

    V první řadě je důležité rozmyslet si, na kolik si svou domácnost ceníte a na kolik si ji necháte pojistit. Pamatujte, že výše pojistné částky by měla odpovídat hodnotě vašeho majetku, který doma máte – je třeba započítat jak drahé věci, tak i ty na první pohled obyčejné.

  2. Rizika krytá smlouvou

    Pojištění domácnosti má za úkol hradit škody vzniklé na majetku buď v důsledku krádeže nebo živelné pohromy. V tomto případě je třeba hledět na konkrétní nabídku dané společnosti, protože se pojištěná rizika mohou lišit a zatímco jedna banka vám to či ono pojistí, u druhé banky se na tu samou věc pojištění vztahovat nemusí.

  3. Částka vyplacená v případě pojištění

    Dejte si pozor na finální částku, kterou v případě vzniklého neštěstí dostanete. Mnohokrát se stalo, že si lidé nastavili dostatečně vysokou pojistnou sumu, ale společnosti jim ve finále zaplatila daleko méně, než kolik čekali. Proto se hned na samotném začátku zajímejte, kolik ve skutečnosti dostanete, neboť na řadu běžných věcí se vaše pojištění ani vztahovat nemusí – tak na to pozor.