Jak skladovat vánoční cukroví, aby vydrželo co nejdéle

Ačkoli vrchol vánočních svátků máme za sebou, vánoční cukroví budeme s chutí uždibovat ještě několik následujících dní. Jestliže patříte k nadšeným fanouškům těchto svátků a rozhodli jste se napéct horu cukroví a k tomu ještě několik druhů, pak se vám náš dnešní článek bude hodit. Je pozdě na rady, tipy a recepty na to nejlepší vánoční cukroví, ovšem i tak rozhodně není na škodu vědět, jak jej po Vánocích skladovat. Chcete-li, aby vám co možná nejdéle vydrželo chutné a voňavé, pak si následující řádky určitě nenechte ujít!

Jak skladovat vánoční cukroví – užitečné tipy

Zatímco někdo upeče cukroví jen tak akorát, aby mu vyšlo na svátky, u jiného se cukrovím živí celá rodina klidně i měsíc po Vánocích. Jestliže i vy patříte k lidem, kteří po svátcích nevědí, co s napečeným i nepečeným cukrovím, pak rozhodně nepřestávejte číst dál. Máme pro vás hned několik užitečných tipů, jak si s cukrovím poradit a zajistit mu dokonalé místo, kde se nezkazí a nepřijde o svou báječnou chuť!

  1. Papírové krabice

    Skladování cukroví v krabicích je klasika, na kterou sází většina z vás. Vsadit na něj můžete i vy jen se ujistěte, že krabice umístíte na suché místo, kde nehrozí, že by navlhly a s nimi i cukroví v nich uložené. Pozor i na uložení v krabicích do sklepa, kde je vlhko, protože tam by vánoční cukroví mohlo nasáknout pachy.

  2. Plechové krabice

    Nemáte doma žádné místo, kde by nebylo vlhko? Mnoho lidí zkrátka nemá jinou možnost, než aby cukroví uložili do sklepa. V takovém případě ale volte plechové krabice s víkem. V tom bude cukrové v bezpečí.

  3. Papírové sáčky

    Pro některé druhy cukroví je ideálním úložištěm obyčejný papírový sáček. Uložit do něho můžete například pusinky.