Jak vybrat bazén

Do léta je sice ještě daleko, ovšem už teď přichází řada prodejců s výhodnými nabídkami bazénů za takové ceny, kterým lze jen stěží odolat. Možná i vy chcete nový bazén, díky kterému byste horké dny plné spalujících slunečních paprsků ustáli daleko pohodlněji – jenže si nevíte rady s jeho výběrem. Koupit bazén je ve většině případů finančně náročná záležitost. O to důležitější je vybrat si správně, protože jedině neukvapeným výběrem, ke kterému přistoupíte s pečlivostí, se vyhnete nákupu zajíce v pytli a tedy i další – a řekněme si že úplně zbytečné – investici do nového bazénu. Následující řádky vám prozradí, jak postupovat při výběru nového bazénu – uvidíte, že s námi to bude hračka!

Jaký typ bazénu zvolit?

V první řadě si odpovězte na otázku, k čemu budete váš nový bazén využívat. Současná nabídka je více než pestrá a vy tak můžete volit mezi desítkami bazénů různých konstrukcí:

  1. plastové
  2. dřevěné
  3. ocelové s plastovou výstelkou
  4. laminátové
  5. betonové

Jaká velikost je ideální?

Další důležitou otázkou je velikost bazénu, která se v mnoha případech odvíjí především od financí. Obecně se traduje myšlenka, že smysl má pouze takový bazén, ve kterém se dá plavat – to pro vás může být vodítkem. Co se týče hloubky bazénu, pak vám bohatě postačí hloubka dosahující 1,2-1,3 metru.

Bazén a jeho tvar

Současná nabídka vám mimo jiné dává i různorodé možnosti pro samotný tvar bazénu. Rozhodně již neplatí, že byste se museli spokojit s klasickým čtvercem. Dnes může být váš bazén tvar oválu, obdélníku i jiných netradičních tvarů. Atypické tvary mohou být perfektním řešením pro ty, jež nemají moc místa a musí se tak spokojit s tím, co mají.

Bezpečnost bazénu na prvním místě

Myslet byste měli i na bezpečnost vašeho nového bazénu a to zvláště v případě, kdy jej budou využívat děti. Dnes musí být všechny bazény vybaveny ochrannými prvky proti utonutí.