Trápí vás zápach z odpadu? Poradíme, jak jej vyčistit!

Zápach z odpadu rozhodně není nic, co by přispělo k útulnosti vaší domácnosti nebo co byste mohli považovat za reprezentující vizitku vašeho bydlení. Cílem každého z nás je zařídit si domov podle svých představ a mít jej dokonale uklizený, k čemuž ale zápach z odpadu zrovna moc nenapomáhá, ba jedině naopak – když k vám přijde návštěva, jako první ji mezi dveřmi uvítá nepříjemný pach, díky kterému si o vaší domácnosti neudělají zrovna lichotící obrázek. Jestliže vás trápí špatně odtékající odpad, bublinky tvořící se při každém vypouštění nemluvě o smradu, který se line ze sifonu, pak je náš dnešní článek určený právě vám.

Zápach z odpadu – jak proti němu bojovat?

Základem úspěchu je prevence, ke které byste měli přistupovat zodpovědně a nebrat ji na lehkou váhu. Jestliže nechcete, aby se z vašich odpadů po celé domácnosti linul příšerný smrad, snažte se zanesení odpadu předcházet. Nejlepším pomocníkem je obyčejné sítko, které se napasuje do výlevky a díky kterému vám do odpadu nesteče nic, co tam nemá co dělat – například vlasy, hrubé nečistoty, kusy látek. Důležitá je i pravidelná kontrola a proplachování.

Ucpaný odpad – pomůže hrubá síla?

Jsou-li vaše odpady již ucpané, můžete si na pomoc povolat klasiku v podobě obyčejného zvonu z gumy, se kterým výlevku vypumpujete. Ve většině případů to pomůže a pokud ne, pak se budete muset pustit do rozebrání sifonu a jeho následného vyčištění. Práce to možná nebude zrovna voňavá, ale určitě si s ní poradíte a za čistý odpad bez zápachu to rozhodně stojí. K tomuto úkolu budete potřebovat kyblík, do kterého zachytíte zbylou vodu, jež vyteče ze sifonu.

Pomoc od našich babiček

Také patříte k lidem zastávajícím názor, že si naše babičky vždycky uměly se vším poradit a ani ucpaný odpad pro ně nepředstavoval kdovíjakou překážku? Pak určitě oceníte několik babských rad na ucpaný odpad.

  1. Jedlá soda
    Jedlá soda je výborný pomocník do domácnosti a to nejen na ucpaný odpad, ale i na další patálie, které se před vás mohou postavit. Na ucpaný odpad platí sáček jedlé sody, který stačí nasypat do sifonu, k tomu přilít 200 ml octa a po chvilce zalít vroucí vodou.
  2. Prášek do pečiva
    Nejenže s ním každá hospodyňka vykouzlí nespočet chutných moučníků, ale vy se s jeho pomocí můžete zbavit zápachu z odpadu. Jak? Nasypte pytlíček prášku do pečiva do sifonu, zalijte deckou octa a asi po 15 minutách propláchněte vroucí vodou.