Jak vybrat postel s ohledem na čínské učení Feng Shui?

Známé čínské učení Feng Shui určitě znáte – ať už jen okrajově nebo se o tento obor blíže zajímáte. Podle tohoto učení je ložnice nejdůležitějším místem v bytě, které je třeba zařídit tak, aby vám vyhovovalo doslova od A po Z – a na to jsme se rozhodli zaměřit v dnešním článku. Základem ložnice je kvalitní a pohodlná postel, která pro vás bude jistotou plnohodnotného a ničím nerušeného spánku a klidných nocí, po kterých se budete do nového dne probouzet s úsměvem, dostatkem energie a dobrou náladou. Následující řádky vám prozradí, jak si vybrat postel podle Feng Shui. Chcete-li spát s ohledem na posílení energie, uzdravování i lásky, pak si náš dnešní článek určitě nenechte ujít!

Správná velikost hraje důležitý prim

Podle čínského učení Fens Shui byste se neměli ostýchat rozmazlovat a to ve velkém stylu! Tohle učení tvrdí, že člověk by měl myslet na své dobro a neměl by se šidit – na spánku, kterým strávíme třetinu života, už vůbec ne. Proto si při výběru postele dejte záležet, aby byla dostatečně prostorná a zajistila vám tak pohodlný spánek. I když vám nemůžeme přesně říci, která velikost je ta nejlepší, neboť je to individuální, dovolíme si vám alespoň doporučit, ať výběr velikosti neuspěcháte.

Feng Shui klade důraz na správný směr

Vybrat perfektní postel je jedna věc, její správné umístění v interiéru je věc druhá – a na tu učení Feng Shui klade velký důraz. Podle pravidel čínského učení by měla být postel umístěna co možná nejdále od dveří a zároveň tak, abyste měli po místností dobrý rozhled. Rozhodně postel neumísťujte naproti dveřím, což by bylo důvodem vašeho neklidného snění. Rovněž pamatujte, že čelo postele by mělo být ukotveno přiražením ke zdi.

Odolnost dokonalého lůžka má na starost kvalitní rám

Pořízení postele není zrovna nejlevnější záležitost. Každý rozumný člověk si tedy přeje vybrat takovou postel, která mu vydrží sloužit řadu let – přeci jen když už si za něco zaplatíte slušné peníze, pak chcete, aby vám daný výrobek vydržel co možná nejdéle. Při výběru postele si tedy všímejte kvality a zpracování samotného rámu. Nejlepší volbou je masivní dřevo, které je zárukou kvality, perfektního materiálu a maximální výdrže.

Čtěte také: