Bydlení ve stylu Feng Shui

Styl Feng Shui má své kořeny již ve starověké Číně. Pro Číňany to znamenalo udržovat v rovnováze vodu (shui) a vítr (feng), protože pro jejich život byly důležitými faktory. V současné době tento styl vyhledává stále více lidí,neboť v dnešní uspěchané době umožňuje nastolit harmonii.

Před domem

S úpravou v tomto stylu bychom měli začít již před vstupem do domu. Cesta k našim dveřím by měla být čistá – chodník by neměl být poškozený ani znečištěný. Večer by měl být dobře osvícený, aby návštěvníci dobře viděli na cestu. Objekty, které jsou v blízkosti – živé ploty, květináče i květiny – by též měly být v pořádku.

garden-705485_960_720

I pro vstupní dveře platí jistá pravidla – neměly by být umístěny proti lampě nebo stromu. Také by neměly směřovat proti ložnici, kuchyni nebo toaletě. Všechny tyto skutečnosti by mohly negativně ovlivňovat proudění energie, které je pro tento styl důležité.

Dveře v bytě taktéž umožňují proudění energie mezi jednotlivými místnostmi. Neměly by v žádném případě vrzat nebo váznout.

Domov

Abychom podpořili kladný tok energie, je důležité odstranit nepořádek, ale nejenom tem viditelný. Kolik máte doma šuplíků s věcmi, které již nepoužíváte? A co staré oblečení nebo časopisy? Stejné pravidlo platí i pro pořádek emocionální. Zbavte se starých fotografií, které vám mohou připomínat někoho, kdo vás zranil.

Několik základních pravidel

  • Podstata Feng Shui je v jednoduchosti, složitosti znamenají zmatení, proto na to pamatujte při vybavování bytu
  • Okenice by se měly otevírat směrem ven
  • Při osvětlení bytu se vyhněte ostrému světlu a holým žárovkám
  • Pokud chcete mít v bytě rostliny, volte nejlépe ty v květináčích a raději se zakulacenými listy

Několik tipů pro pokoje celé rodiny – obývací pokoj a kuchyni

Jsou to místa, kde se setkává většinou celá rodina, proto s výbavou to bude trochu složitější – každý z nás reaguje trochu jinak. Důležitá je barva místnosti, v tomto případě bychom se měli vyvarovat divokým barevným kombinacím nebo naopak pokoji sladěnému do jedné barvy. Nejste – li si jisti, použijte přírodní barvy, které se k tomuto stylu hodí nejvíce – barvy půdy a písku, přinášejí rovnováhu ve vztazích.

buddha-611561_960_720

Pohovky a křesla by měly být umístěny tak, aby se v nich nesedělo zády ke dveřím.

Vyvaruje se kobercům po celé ploše místnosti, pokud jimi přesto chcete ozdobit podlahu, použijte spíše několik menších kusů. Ideální jsou parkety.

Jako doplňky volte hodiny, které symbolizují harmonii a řád. Pokud se rozhodnete pro obrazy, volte takové, které mají příjemné motivy.