Jaké přednosti mají tepelná čerpadla vzduch-voda?

Uvažujete nad koupí tepelného čerpadla? Pokud ano, pravděpodobně si nejste jistí tím, do jakého typu tohoto zařízení investovat. Pokud vkročíte do obchodu s tepelnými čerpadly, bude vám nabídnuto hned několik druhů tepelných čerpadel, z nichž si budete muset vybrat. Jestliže jste skutečně pevně rozhodnuti investovat do tepelných čerpadel, obraťte se na firmu Air-Klimont, odborníci z firmy vám vše vysvětlí a poradí vám. Firma se mimo jiné zaměřuje i na klimatizacea na vzduchotechniku. Ostatně prozraďme si alespoň jeden druh tepelného čerpadla, a to tepelné čerpadlo vzduch-voda.

V současné době se tepelné čerpadlo vzduch-voda řadí k nejfrekventovanějším druhům tepelných čerpadel. Nejvíce ho využívají rodinné domácnosti, které mají menší pozemek. Pro řadu domácností je také atraktivní tepelné čerpadlo voda-voda, ale to není vhodné pro rodinné domy. To je spíše vhodné pro velké komerční objekty, kde je vody dostatek.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda funguje na velice snadném principu. Čerpadlo odebírá energii ze vzduchu, získané teplo se poté použije pro ohřev vody nebo v topném systému domu. Výkon tepelného čerpadla vzduch-voda je vždy závislý na venkovní teplotě. Čím vyšší teplota venku je, tím vyšší je výkon tepelného čerpadla. Naopak čím nižší teplota venku je, tím nižší je výkon tepelného čerpadla. Tak prosté to je.

Pokud dojde ke snížení teploty pod minus tři stupně Celsia, je třeba začít používat ještě jiné zdroje tepla, aby byla zachována potřebná teplotní pohoda.

Jaké jsou výhody?

Co se týče výhod tepelného čerpadla vzduch-voda, k hlavním přednostem patří velice rychlá a nenáročná realizace. Také jsou výhodou nízké finanční náklady spojené s instalací, nízké náklady jsou spojené i s provozem tepelného čerpadla vzduch-voda.

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou bezúdržbové, což je jejich velké plus. Jenom stačí provést základní úvodní nastavení a poté fungují sama.