Korálkové závěsy ještě nejsou passé

Každá domácnost je jedinečná. Někdy i malé detaily dokážou vytvořit zcela odlišnou atmosféru. Pokud toužíte po něčem originálním a navíc vzdušném, čím byste si svůj domov mohli ozvláštnit, zkuste korálkové závěsy.

Tomuto doplňku domácnosti ještě neodzvonilo, jen jsme na něj trochu pozapomněli. Možná se vám vybaví starší filmy ze 60. až 80. let, kde se to korálkovými závěsy jen hemžilo. Právě tehdy se totiž začaly šířit po světě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vznik korálkových závěsů je spjat s asijskou kulturou. Filosofie Feng Shui tvrdí, že právě korálky mají příhodný vliv na lidskou psychiku. Cílem čínské filosofie Feng Shui je vytvořit harmonický život s okolním prostředím a příznivci tohoto učení si dle těchto pravidel zařizují také svůj byt.

A právě korálkové závěsy dokážou pohltit a šířit pozitivní energii, a tak není divu, že jsou oblíbeným doplňkem obývacích pokojů. Hodí se na okno, do zárubně místo dveří, na verandu, ale i do volného prostoru, pokud jej chcete zlehka předělit.

Na našem trhu jsou na výběr korálky z různých materiálů, takže záleží jen na Vás, čemu dáváte přednost. Zajímavý efekt vytvářejí třeba skleněné korálky, velké i malé, v různých tvarech. Mohou být barevné, nebo pouze čiré, vždy si ale pohrají se světlem, a prostor, v němž jsou instalovány, neobvykle prozáří. Lze však využít i dřevěné nebo keramické korálky.

Výhody

Korálkové závěsy se mohou pyšnit hned několika výhodami. Kromě toho, že dokonale doplňují interiér, nabízí široké možnosti použití. Korálkový závěs může nahradit dveře, rozdělit obývací pokoj od jídelny a podobně. Také se snadno udržuje, protože plastové či skleněné korálkové závěsy se dají snadno osprchovat, a tak odstraníte rychle usazený prach.

Nevýhody

Musíme dát pozor na korálky, ze kterých závěs vyrábíme. Asi bych nevolila korálky dřevěné, časem se může změnit jejich barva – vyšisuje se, hlavně pokud bychom je umístili do balkonových dveří. Také je nemůžeme osprchovat, takže se v nich drží prach.

Výroba

Jste-li zruční a máte-li dostatek času, můžete si takový závěs udělat sami. Má to mnoho výhod. Můžete si zvolit barvy podle svých představit, nastavíte si vlastní délku a šířku a veškerý materiál.

Keshi_pearl_strands

Ani nákup materiálu nebude složitý. Stačí navštívit nejbližší korálkový obchůdek a vybrat si vhodné korálky a návlekový materiál – bižuterní lanko nebo pružný vlasec.