Bojujeme proti skrvnám

Člověk se mnohdy až nestačí divit, kolik prostředků se dá v současné době pořídit pro účinný boj proti skvrnám – nejrůznější reklamy slibující okamžitý úspěch na nás pravidelně útočí nejen z televize, ale i z jiných médií, časopisů i internetu. Možná jste během úklidu narazili na skvrnu a nyní přemýšlíte, jak se jí efektivně zbavit. Nejeden z nás má nemilou zkušenost s tím, že se vlivem reklamy nechal zlákat ke koupi zázračného produktu, jehož výsledky ale ani zdaleka nebyly takové, pro jaké byl hrdě vychvalován. Nezoufejte, my naštěstí víme, jak si proti skvrnám poradit a prozradíme vám to v následujících řádcích!

Do boje proti skvrnám musíte vyrazit hned!

Jakmile dojde k nehodě, jejímž následkem bude skvrnka, pak rozhodně na nic nečekejte a vyrazte do boje ihned – čas hraje v tomto případě jednu z nejdůležitějších rolí hned po správném zvolení vhodného přípravku. Nezáleží na tom, zda je o koberec, ubrus na stole nebo vaši oblíbenou blůzku – základem úspěchu je co možná nejrychlejší reakce. Znečištěné místo podložte silnou vrstvou savého materiálu – kuchyňské utěrky, ubrousky, papírové kapesníky – a následně naneste odstraňovač skvrn.

Co mít po ruce, když se objeví skvrna

Jak je známo, babičky si vždy uměly poradit a není se proto čemu divit, že na jejich rady často spoléháme i my. Proto vám doporučujeme mít v boji proti skvrnám po ruce následující pomocníky:

  • ocet
  • sůl
  • citron
  • minerální vodu

První pomoc proti skvrnám

Pokud se rozhodnete skvrnu odstranit, po nanesení vhodného přípravku vám doporučujeme na postižené místo netlačit, aby nedošlo k jeho poškození – pamatujte, že poničená vlákna vsáknou špínu mnohem lépe. Skvrnu roztírejte směrem od středu ke kraji, poté zasažené místo vymáchejte ve vlažné vodě.