Léto je oficiálně tady aneb vybíráme bazény

K letním prázdninám neodmyslitelně patří koupání a vodní radovánky. Jestliže se letos nechcete mačkat s ostatními lidmi na přeplněných koupalištích, pořiďte si na zahradu vlastní bazén. Abychom vám výběr malinko ulehčili, přinášíme vám srovnání jednotlivých typů bazénů.

S přelivem, nebo skimmer?

Nejprve si představíme přelivové bazény, jež oproti ostatním typům působí nejluxusnějším dojmem. Přelivový bazén je po celém svém obvodu opatřen žlábkem, do něhož padá voda. Ta posléze cestuje potrubím do speciální akumulační nádrže, odkud se přes filtraci a čerpadlo vrací zpět do bazénu. Díky tomu je snazší udržet vodu déle čistou, jelikož voda neustále cirkuluje a velké nečistoty jsou ihned filtrovány pryč.
Naopak u skimmerových bazénů bývá voda do filtrace nasávána pouze pomocí skimmeru a zpět je vracena přes trysky. Tento typ má oproti předchozímu několik výhod. Sem patří například nižší pořizovací cena a rychlejší realizace. Skimmerové bazény však nedokážou tak dobře odvádět nečistoty, a tudíž je nezbytné věnovat více času péči o kvalitu vody.

Ideální do každé zahrady

Posledním typem, co si dnes představíme, jsou bazény vypláštěné těžkou fólií. Jejich jádro vždy tvoří vybetonovaný základ potažený speciální silnou fólií, přičemž máte možnost si vybírat z celé řady různých velikostí, tvarů i designů. Jedná se o skvělou volbu s relativně nízkými pořizovacími náklady, která je vhodná prakticky na jakoukoliv zahradu. Údržba bazénu není nijak náročná a fólie má dlouhou životnost.
Pokud vás představa vlastního prostoru ke koupání zaujala, mrkněte se třeba na nějaký bazén ALBIXON. Produkty od této společnosti se totiž mohou pyšnit vysokou kvalitou, přičemž se můžete spolehnout i na komplexní servis, co se realizace týče. K jednotlivým bazénům je též možné rovnou objednat i zastřešení.