Stylový sprchový kout lze vybírat v mnoha podobách

Pobyt ve sprše je pro každého z nás jakousi samozřejmostí. Mnohdy ale hygienu neřešíme s přílišným nadšením. Není se čemu divit! Komu by se chtělo do staré koupelny, kdy sprchový kout nevypadá vůbec vzhledně, sprchová hlavice příliš nepropouští vodu a regulace teploty je natolik citlivá, že si ji prostě a jednoduše nenavolíte na míru. Pryč s takovýmto sprchováním. Alespoň teď, kdy existuje spousta variant sprchových koutů. Jak vybrat ten pravý? To vám poradíme v následujících řádcích.

Design sprchového kouta

Na vzhledu interiéru záleží zcela jistě i v koupelnách. Samotné sprchové boxy tvoří srdce těchto místností, a tak je třeba orientovat se na jejich design. Ten zajišťuje jednak konstrukce v nerezovém nebo barevném provedení a jednak plastová výplň. Zejména na jejím vzhledu záleží. K dispozici jsou jak čiré variace, tak i kouřové. Zajímavým kompromisem je bezesporu i mléčné provedení, jež není nijak výrazně tmavé, nicméně vidět do interiéru sprchového kouta přes něj není možné.

Pozor na jednotlivé součásti

Při realizaci nového sprchového kouta byste se měli soustředit na několik velmi důležitých aspektů. V první řadě je třeba myslet na jeho tvar. Někdo má rád zakulacené sprchové boxy, jiný člověk spíše upřednostňuje hranaté kontury. Výbornou volbou je i částečně zděný sprchový kout, u něhož se volí optimální dveře do niky. Ušetříte si do jisté míry údržbu, jelikož prosklená, respektive plastová, plocha bude mnohem menší. Popřemýšlejte i nad tvarem vaničky, případně její úplnou absencí a vyspárováním dna.

Užívejte si masáží

O faktu, že i sprchování může být nadmíru příjemné, jednoznačně hovoří nejnovější sprchové masážní boxy. Jejich součástí je několik trysek, které umí vytvořit ten správný proud vody, jímž namasírujete unavené svaly po celém těle. Součástí boxů bývají také reproduktory, anebo speciální osvětlení. Výběr je už jen na vás, na wellmall.cz je k dispozici spousta modelů sprchových boxů.