Jaké jsou rozdíly mezi svařování MIG a MAG?

V současné době jsou svařovací metody MIG a MAG velice používané, ovšem jsou určeny pro různé materiály. Svařovací techniky nejsou zaměnitelné, přičemž odlišnosti jsou hlavně v plynu, který používají. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi MAG a MIG.

Při svařování MIG se používají inertní plyny, zatímco svařovací metoda MAG potřebuje směsi aktivních plynů. MIG nachází uplatnění při svařování neželezných kovů, jako je například hliník, zatímco MAG se využívá při svařování oceli. Určitě je důležité znát rozdíly mezi těmito dvěma technikami, abyste věděli, která je pro váš projekt nejvhodnější.

Hlavní rozdíl mezi svařováním metodou MIG a MAG

Obě metody jsou si v mnoha ohledech podobné, přičemž nejvíce se liší právě ochranným plynem. Při svařování ochranný plyn nahrazuje atmosféru v okolí sváru, aby byl čistý. Svařování MIG se provádí pomocí inertních plynů, které jsou chemicky neutrální a nereagují s jinými plyny či prvky. Inertními plyny jsou oxid uhličitý, helium a argon.

Svařování MAG potřebuje směs aktivní plynů, jež obsahuje různé plynné prvky (oxid uhličitý, argon a kyslík). Kovy svařované metodou MIG jsou citlivější na oxidaci, kdežto kovy používané při svařování MAG nikoliv.

Obraťte se na odborníka v oblasti svařování

Pokud hledáte specialistu, jenž se na svařování zaměřuje, obraťte se na společnost KT MetSteel, která má v této oblasti letité zkušenosti. Specializuje se na svařování, a to metodami MIG, MAG, TIG A SAW. V portfoliu služeb však najdete i pálení, řezání a dělení, obrábění, tvarové zpracování, povrchovou úpravu či komplexní strojírenskou výrobu.

KT MetSteel se stane vaší pravou rukou ve strojírenské výrobě, neboť má vlastní výrobní zázemí i zkušený tým odborníků. Budete tedy spokojení po všech stránkách.