3 důvody, proč si najmout úklidovou firmu

Rozhodujete se mezi přijmutím uklízečky a najmutím úklidové firmy? V tomto článku vám ukážeme tři důvody, které mluví pro najmutí externí společnosti.

Úklidová firma může na první pohled působit jako „drahá sranda“. Mnohdy je tomu ale naopak. Pokud si spočítáte náklady na platy zaměstnanců a nákup čisticích prostředků, nejspíše vám vyjde poměrně vysoká částka. V tomto článku vám ale ukážeme i další důvody, proč je úklidová firma dobrou investicí.

Je to jednoduché

V dnešní době stoupá poptávka po úklidových firmách. Společnosti stále častěji sázejí na externí dodavatele. A není se čemu divit. Nemusí totiž zaměstnávat žádnou uklízečku a zatěžovat svoje účetnictví těmito výdaji. Pravidelný úklid zajišťovaný externisty je totiž mnohdy levnější než udržování stálých zaměstnanců. Stačí jedna faktura, její proplacení a vše je vyřízeno.

Úspora nákladů

Nejde jen o platy zaměstnanců. Je potřeba je proškolit, ukázat jim všechny prostory a zajistit všechno vybavení. Ne vždy ale stačí koště a běžně dostupné saponáty. Nákup čistících prostředků tak vaši firmu zatíží finančně i časově. Najmete-li externí společnost, nic takového řešit nemusíte. Veškeré vybavení už mají k dispozici.

Udělá i nemožné

K některým činnostem byste neměli prostředky finanční, ani časové. Úklidová firma ale tyto činnosti zvládne. O čem přesně mluvíme? Máme na mysli zejména:

Zejména práce ve výškách může být pro některé vaše zaměstnance problém. S úklidovou firmou a jejich proškolenými zaměstnanci ale úklid tohoto formátu můžete uskutečnit.