Jak vybrat dětský koberec? Vopi napoví

Máte doma malé dítě a rádi byste mu dopřáli hezký dětský pokoj, v němž bude rádo trávit svůj volný čas? Za nedílnou součást dětských pokojů jsou považovány dětské koberce, které by měl být nejen pokrývkou podlahy umožňující pohodlný pohyb, ale také by měly posloužit k rozvoji fantazie. Dříve než se pustíte do výběru dětského koberce, měli byste mít jasnou představu o tom, k jakému účelu bude sloužit. Odpovězte si tedy předem na otázku, zda koberec bude sloužit jako pokojový doplněk, nebo bude vymezovat hrací koutek. Důležitým parametrem při výběru dětského koberce je rovněž věk dítěte. U malých dětí upřednostněte měkký a hřejivý dětský koberec s kratším vlasem.

Právě takové koberce jsou odolné vůči dětskému hraní si na této podlahové podložce. U menších dětí je potřeba počítat rovněž s častým zašpiněním. Určitě tedy oceníte koberec, který bude možné snadno čistit. Kvalitní dětský koberec by měl být odolný také proti mechanické námaze spojené s čištěním. Také parametry správné velikosti, vhodného materiálu a ideálního designu koberce hrají důležitou roli při výběru dětského koberce. S jeho výběrem Vám pomůže také společnost Vopi, v jejímž portfoliu najdete, jak dětské, tak kusové koberce. Z Vopi můžete objednat také nášlapy na schody, které zabrání nechtěnému zranění při pohybu na schodech i opotřebení schodů. Prohlédněte si naše webové stránky www.vopi.cz/naslapy-na-schody/ a vyberte si podle vlastního vkusu.

Z nabídkového katalogu můžete Vaší ratolesti vybrat dětský koberec s různými barevnými provedeními i motivy. Do chlapeckého dětského pokoje můžete nechat položit dětský koberec s dresem slavného fotbalisty Messiho, s motivy infrastruktur i Disneyho Cars. V dívčím dětském pokoje se bude vyjímat koberec s motivem Disneyho Sněhurky, Frozen i  Doktorky McStuffins, kterou Vaše děti znají z kresleného seriálu vysílaného na programu Déčko.