VENKOVNÍ SAUNY – VÝHODY A INFORMACE

Není lepší pocit, než se saunovat venku v přírodě. Venkovní sauny jsou určené pro ty, kteří mají saunování jako součást svého života a chtějí míst saunu k dispozici ve dne, v noci. Taková sauna postavená venku může dodat vaší zahradě šmrc a stát se tak její nedílnou součástí.

Nabízí se také možnost zvolit si tvar a design sauny, takže si můžete zvolit něco, co bude respektovat okolní stavby, jako je třeba samostatný dům, pergola či přístřešek pro auto.

Jaká kamna zvolit do finské sauny?

Nesmíme zapomínat také na kamna na dřevo. Ta by měla být samozřejmě kvalitní. Je už na vás, zda si zvolíte kamna na dřevo či na elektriku. Každé má své výhody i nevýhody. Kamna na dřevo dodají vašemu saunování specifické klima a zažijete s nimi tu opravdovou atmosféru saunování. Nevýhodou je nutná stavba komínu, který musí splňovat všechny podmínky bezpečnosti. Kamna na elektriku mají výhodu v tom, že nemusíte přikládat a nemusíte kvůli nim stavět komín. Ovšem nikdy nezažijete tu pravou atmosféru.

Precizní výběr materiálů a výroba palubek

Sauna Projekt nepožívá svislý, ale vodorovný obklad. Je to kvůli tomu, aby se maximálně využil daný prostor. Palubky jsou také stejnoměrně prohřívány vzhledem k jejich uložení ve stejné výšce.

Nezapomeňte na místo kde se ochladit

Nemáme pro vás žádné speciální doporučení, kde by vaše venkovní sauna měla stát. Důležité je pouze to, aby byly dodrženy základní hygienické předpisy při saunování. Jde tedy o to, abyste se při ochlazovací fázi měli kde ochladit a odpočinout si.

Stavba sauny v rychlosti

Při stavbě sauny je vhodné použít pod saunu zvýšenou betonovou desku s přesahy na každé straně. Dále je nutné přivést kabel k betonové desce a ponechat si dostatečnou rezervu (alespoň 3 metry). Je to kvůli tomu, aby mohl být kabel napojen k silové části regulátoru. Následně se zajistí ochrana před dotykovým napětím proudovým chráničem.