Tepelná čerpadla znamenají úsporu za vytápění

Vytápění rodinných domů, ale i komerčních objektů pomocí tepelných čerpadel, má skvělou budoucnost. Již dnes jsou tepelná čerpadla na vysoké technologické úrovni a jejich největší předností je úsporné vytápění a šetrnost k životnímu prostředí.

Zvláště tepelné čerpadlo vzduch-voda je skvělým řešením, jelikož čerpadlo si bere vzduch z okolí domu zcela zadarmo a přeměňuje jej na teplo. Vzduch je neomezeným zdrojem, který nic nestojí a vždy jej bude dostatek. Tento moderní a perspektivní způsob vytápění má mnoho nesporných výhod, kterými jsou rychlá a snadná montáž a universální použití.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda má vysoký topný výkon, spolehlivý provoz nevyžadující téměř žádnou obsluhu ani údržbu. Jeho výkon stačí na vytápění domu i při extrémních venkovních teplotách až do -25° C. Překvapivá je velice nízká hlučnost a moderní design naprosto neruší venkovní vzhled domu.

Jak tepelné čerpadlo funguje?

Princip fungování tepelného čerpadla je založen na čerpání vzduchu z okolí vytápěného objektu, což lze přirovnat k lednici nebo klimatizaci, pochopitelně s opačným účinkem. Nasávaný vzduch se pak přeměňuje na teplo, neboť v případě čerpadla vzduch-voda se ohřívá voda. Hlavním komponentem čerpadla je vzduchový kompresor, který stlačuje chladící médium a poté jej vpustí do kondenzátoru. Z něho vzniklé teplo následně předává do výparníku. Tato činnost se neustále opakuje v pravidelném koloběhu.

Argumenty ve prospěch tepelného čerpadla

Technicky se jedná o jedinečné zařízení, které si vlastně zadarmo vypůjčí vzduch z okolí a přemění jej na ohřátý vzduch nebo vodu v domě. Z čerpadel nabízených na trhu lze doporučit tepelná čerpadla vyráběná společností PZP HEATING, která se vyznačují prvotřídní kvalitou.

Z finančního hlediska může odradit vyšší pořizovací cena, což je ovšem zavádějící argument. Návratnost peněz je velice rychlá, neboť již po pěti letech se tepelné čerpadlo samo zaplatí a v dalším období už pouze šetříte. K tomu je třeba vzít v úvahu postupně rostoucí ceny elektřiny, plynu či dalších zdrojů tepla, což se vás při vytápění tepelným čerpadlem nebude již týkat.