Jak na spokojený spánek? Vše začíná ložnicí

Nejste spokojeni se svým spánkem? Nemusí to být nutně jenom váš lidský organismus, nebo třeba psychické problémy, které vám v něm brání. Není nic nového, že na spánek má vliv celá řada dalších faktorů. A to hlavně vaše ložnice. I proto by měly být jejím základem kvalitní postele. Ty by měly být v první řadě pevné a odolné, stejně jako by měly nabídnout dostatečnou velikost, a to z důvodu pohodlí při samotném spánku. Jedině tak budete mít jistotu, že se vám bude spát více než pohodlně.

Nezapomeňte na matraci

Ano, ani bez té se samozřejmě neobejdete. Základem je rozhodně 7 jednotlivých zón, které tak poskytnou potřebnou oporu vašemu tělu. Dále nezapomeňte také na to, že levné matrace by měly být vyrobeny také z kvalitního materiálu. Dnes je na trhu hned několik nejoblíbenějších možností, ze kterých lze vybírat. Jedná se o:

  • Taštičkové matrace
  • Pěnové matrace
  • Latexové matrace

Jedná se o tři nejvyužívanější řešení, která mají různé vlastnosti třeba s ohledem na vzdušnost a odvod tepla, tak s ohledem třeba i na to, jak se matrace přizpůsobí vašemu tělu. A pokud jde o tvrdost, tak ta je velmi často individuální. Ideální je jít zlatou střední cestou a nekupovat ani příliš tvrdou, ani příliš měkkou.

Nezapomeňte také na příjemné prostředí

I to se podepíše na kvalitě vašeho spánku. Doporučujeme volit spíše klidnější a světlejší barvy, stejně jako jednodušší a dobře vypadající dekorace. Součástí ložnice ale může být i klasický nábytek, jako skříně, komody, nebo komfortní pohovky. Rozhodně také nezapomínejte na okna, jelikož zde se neobejdete bez závěsů, popřípadě bez žaluzií. A to z toho důvodu, že díky nim budete mít možnost si v noci užívat skutečně jenom tmy, a ničeho jiného, co by vás mohlo z venkovního prostoru rušit. I nedostatek tmy a případný ruch zvenčí může mít na kvalitu vašeho spánku vliv.