Objednejte si kontejner a pusťte se do pořádného úklidu

Také váš úklid vypadá spíš jako sofistikované přerovnávání a posouvání věcí, které ještě nechcete vyhodit? Na půdě, v garáži, ve sklepě nebo v dílně na zahradě máte stále starý stavební materiál, šrot, latě a další věci, které by se mohly jednou hodit, ale už se v tom ani nevyznáte? Objednejte si kontejner a pusťte se do pořádného úklidu.

Jaký si objednat kontejner?

Pokud máte velké množství různého odpadu a nevíte kde začít a jaký kontejner si k tomu objednat, můžete kontaktovat specializovanou firmu, popsat jim váš problém a oni vám rádi poradí. Přistaví vám pak například velkoobjemový kontejner, kam naložíte všechen váš odpad a necháte tuto firmu, aby se postarala o ekologickou likvidaci v rámci legislativy o odpadech.

Kontejnery na odpad mají objem od 3 do 40 kubíků. Do kontejnerů na odpad patří především stavební a komunální odpad, případně suť a beton bez příměsí. Pokud potřebujete vyklidit objekt, který má na jaře a v létě projít rekonstrukcí, takže se budete zbavovat také suti, zvažte přistavění kontejneru na stavební suť. V případě, že se zbavujete dřevěného odpadu, můžete si zajistit speciální kontejner už od 2 000 korun.

Co s elektro odpadem?

Z hlediska životního prostředí je zpracování elektrického a elektronického odpadu aktuálním tématem. Zároveň elektro odpad je velmi častým odpadem při vyklízení domácností, proto se jistě ptáte co s ním?

Do elektro odpadu patří vysloužilé domácí spotřebiče nebo drobná elektronika. Třídí se domácí spotřebiče, elektronická zařízení, ale také baterie nebo akumulátory. Většina z těchto zařízení patří mezi tzv. recyklovatelný elektroodpad. Velké domácí spotřebiče, jako je třeba lednička nebo sporák, by si měly najít cestu do sběrného dvora. Malý elektronický odpad, jako je třeba mobil nebo MP3 přehrávač, můžete navíc odevzdat v elektro obchodě ke zpětnému odběru.

Kam vyhodit staré autodíly?

Skladujete v garáži nebo ve své dílně autodíly, které by se v budoucnu mohly hodit, ale máte je už několik let, práší se na ně a vlastně už máte nové auto? Nebojte se staré autodíly vyhodit. Samostatné autodíly například z plechu můžete vyhodit do odpadu se železem, můžete ale také navštívit jakékoli auto vrakoviště a vyřazené autodíly bez nutnosti třídění zde odevzdat. I zde se ale můžete poradit přímo s firmou, která vám přistaví kontejner a domluvit se s nimi na odvozu i tohoto odpadu.