Saunu si můžete nastěhovat do koupelny i obýváku

Za relaxem v horkém vzduchu už nemusíte cestovat. Sauna může být součástí koupelny, chodby, nebo obýváku. Postačí vám na to i tři metry čtvereční. Odměnou vám bude pravidelný přísun endorfinů, lepší imunita i nálada. Jakou saunu vybrat si přečtěte v tomto článku.

Finská sauna versus infrasauna

Hlavní rozdíl mezi tím, jak může být provedena sauna v interiéru je, že v jedné proudí horký vzduch a v druhé ne. Finská sauna funguje na principu horkého vzduchu. Proto také chvíli trvá, než se prostor vyhřeje. Zhruba po půl hodině můžete vstoupit a užívat si všechny výhody saunování. Vlhkost vzduchu se tady reguluje přiléváním vody na uhlí. Infrasauna funguje na principu vlnění, které ohřívá přímo vaše tělo. Proto je zde vzduch chladnější. Z hlediska nákladů provozu je výhodnější infrasauna. Na příznivé dopady na zdraví se můžete spoléhat spíše u finské sauny.

Jak na saunování

Před každým saunováním se dobře umyjte mýdlem, osprchujte se a osušte. Ve finské sauně si lehněte. Nejlépe tak dosáhnete maximálního prohřátí. Naproti tomu v infrasauně se doporučuje spíše sedět. Největší rozdíl je v době po saunování. Zatímco po finské sauně můžete s klidem skočit pod studenou vodu, z infrasauny si na ochlazení musíte počkat. Po infrasauně se potíte zhruba následující půl hodinu. Teprve poté můžete pod studenou sprchu.

Odborníci na sauny

Saunu sice dokážete sestavit z pár krabic i sami, ale ruka odborníka bude přeci jen bezpečnější. Abyste nemuseli trávit mládí hledáním dodavatelů, vyzkoušejte zadání poptávky na Poptávej.cz. Do poptávkového formuláře uvedete, jaký typ sauny hledáte. Vypište také rozměry plánované přestavby. Na konec přidejte i lokalitu, abyste našli především firmy z okolí. Poptávku s vámi následně projde telefonicky operátor. Pak už nic nebrání tomu, aby se vám začaly firmy samy ozývat do emailu. Z cenových nabídek na míru si vyberete tu nejlepší a s vybraným dodavatelem doladíte vše individuálně. Služba je pro poptávající zdarma a nezávazná, tak proč ji nezkusit.