Jaká podlaha je nejvhodnější do ložnice?

Mnoho lidí při otázce rekonstrukce nebo zařizování bydlení řeší dilema, jaká podlaha je ideální do místnosti určené pro spánek a relaxaci – tedy do ložnice. Ložnice je místem, kam se chodíme převážně vyspat, odpočinout si, zregenerovat síly a nabrat novou energii do dalšího dne. Co se podlahy týče, pak se nabízí vícero možností, mezi kterými se lze rozhodovat a mezi kterými lze do sytosti vybírat. Rozhodli jste se pro výraznější renovaci vaší ložnice nebi právě plánujete, jak bude ložnice ve vašem novém bydlení vypadat? Pak je dnešní článek určený právě vám. Najdete v něm zajímavé tipy na podlahy do ložnice, mezi nimiž jistě dokážete najít tu pravou, díky které se v tomto interiéru budete cítit co možná nejpříjemněji.

Podlaha do ložnice, aneb možnosti jsou neomezené!

Ložnice zpravidla není místem, kde by bylo zvýšené riziko vlhkosti, díky kterému byste se museli určitým typům podlahové krytiny širokým obloukem vyhýbat. Vzhledem k tomu, že v ložnici převážně spíte, nemusíte ani vybírat mezi takovými podlahami, které by byly proslulé svou odolností – v tomto prostoru odolnost jednoduše tolik nepotřebujete a není proto nutné investovat vyšší peníze do odolné podlahy. Pojďme si společně říci, jaké máte možnosti – určitě si mezi nimi dokážete vybrat!

Koberec

Klasika všech klasik, na kterou vsadit horkou kartu není chybná volba. Koberec je měkký a navíc má i řadu dalších vlastností, které je třeba ocenit – například izoluje chlad od podlahy i zvuk. Vybírat můžete z pestré nabídky barev, vzorů i druhů, díky čemuž jsou vaše možnosti prakticky neomezené. Nevýhodou koberce mže být skutečnost, že se v něm drží prach a ten není pro spánek zrovna nejlepší.

Dřevo

Dřevěné podlahy bezesporu patří mezi nejoblíbenější a rozhodně právem! Jedná se o přírodní materiál, který je na dotek i na pohled teplý a příjemný a jakmile jej použijete v interiéru, rázem mu dodáte útulnější vzhled. V ložnici navíc není vlhko, takže neexistuje jediný důvod, proč byste se dřevěné podlaze museli vyhýbat.

Linoleum

Další možnosti je linoleum. I v tomto případě lze vybírat z různorodé nabídky, která čítá spoustu barev i motivů, jež mohou velice snadno a věrohodně imitovat i oblíbené dřevo. Po cenové stránce se jedná o dostupnou alternativu, která při správném výběru dokáže udělat velkou parádu.