Chcete poradit s výběrem ideálního krbu?

Jistě s všichni shodneme na tom, že není příjemnějšího pohledu nežli do rozpáleného krbu, kde plamínky ohně vesele skotačí a naplňují nás pocitem klidu a domácí pohody. Není se proto čemu divit, že po krbu touží stále více lidí. Jestliže i vás láká představa plápolajícího ohně a už vidíte sami sebe, jak se pohledem do plamínků uklidňujete po náročném dni v práci, pak si nenechte ujít dnešní článek. Pomůžeme vám s výběrem toho nejlepšího krbu, který se stane předností vašeho bydlení a do vašich životů vnese pohodu a ono nedocenitelné rodinné teplo.

Jaké variantě dáte přednost?

V první řadě nutno říci, že existují dva druhy krbů na tuhá paliva, mezi kterými můžete v současné době vybírat:

  • otevřené krby
  • krby uzavřené vložkou

Každý tip má svá pro a proti. Otevřené krby vám učarují již na první pohled, neboť představují klasiku a vyvolají ve vás pocity nostalgie. Na druhou stranu ale v tomto případě musíte počítat s omezenou výhřevností a rovněž dbát na bezpečnost provozu. Moderní krby, které jsou uzavřené vložkou, jsou daleko více bezpečné a umožňují vám libovolně si regulovat rychlost hoření.

Jak poznat ideální rovnováhu mezi prostorem a výkonem?

Hlavním kritériem pro výběr krbu může být poměr prostoru a výkonu, který je třeba brát s ohledem na velikost vytápěných místností a rovněž i typ objektu, do kterého se krb chystáte umístit. I v tomto případě máte na výběr:

  • topidla s nízkým výkonem
  • topidla s předimenzovaným výkonem

Topidla s nízkým výkonem nedokážou daný prostor vytopit, a pokud budete chtít zvýšit jejich výkon, uberete jim na životnosti, topidla s předimenzovaným výkonem zase prostor zbytečně přetápí, a pokud budete chtít výkon snížit, pak se postaráte o to, že se vám kamna zadehtují.

Dokážete odolat plynovému krbu?

Další alternativou mohou být plynové krby, které jsou praktické a na obsluhu velice jednoduché. Ani v tomto případě nebudete ochuzeni o možnost výběru:

  • vestavěný krb
  • volně stojící krb

U těchto krbů netřeba něco složitě připojovat, manipulaci si hravě osvojíte a co se vydaného tepla týče, nebudete litovat. Záleží tedy jen na vás, pro kterou alternativu se nakonec rozhodnete.