Jak ochránit peníze v časech krize? Nejlepším řešením je investiční zlato

Jen málokomu se poštěstí stát se rentiérem nebo získat dostatek prostředků pro zajištění spokojeného života výhrou v loterii. Drtivá většina populace na celém světě je nucena vydělávat peníze prací. Přitom si ale stále více vážíme volného času, který můžeme trávit s rodinou a přáteli, chceme se věnovat koníčkům, sportu, návštěvám kulturních akcí i studiu a sebezdokonalování. Bez kvalitního zabezpečení se ovšem neobejdeme. A dvojnásobně to platí, když chceme založit rodinu, nebo si zajistit, abychom se v zaslouženém důchodu neocitli v nouzi a mohli si užívat podzim života naplno.

Proč je zlato tou nejlepší investicí?

Finanční gramotnost populace se průběžně zvyšuje. Téměř každý si uvědomuje, jak důležité je mít vytvořenou rezervu pro případ nouze. Všichni také dobře víme, že spořící účty již dávno nenabízejí úrok, který by dokázal našetřené peníze opravdu zhodnotit. Naopak, v lepším případě zvládnou bankovní produkty pokrýt inflaci, často ale naopak poplatky za jejich vedení a realizované transakce odčerpávají nemalé částky. Na účtu je tedy vhodné uchovávat pouze částku, která slouží k zajištění běžného provozu a jako rezerva pro výpadek příjmů. Ta by měla pokrýt výdaje zhruba na půl roku. Ostatní prostředky je ideální chytře investovat. Často ale nemáme dostatečný přehled na to, aby bylo moudré pouštět se do obchodování na burze a podobných transakcí. Spekulativní investice jsou navíc rizikové, proto raději volíme konzervativní cesty. Jednou z těch opravdu osvědčených je investiční zlato.

Proč je investiční zlato vysoce spolehlivé?

Zlato je od pradávna vysoce ceněné a jeho cena v dlouhodobějším horizontu neklesá. Majetek do něj uložený je tak v bezpečí. Nejlepší volbou jsou zlaté cihly a slitky. Dostupné sice jsou i zlaté mince, v jejich ceně je ale vždy započítaná i přidaná hodnota sběratelského předmětu. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Ideální volbou tedy jsou například zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Pořídit je lze v e-shopu www.zlate-mince.cz, který provozuje i kamennou prodejnu umístěnou v Obecním domě. Prodejce na trhu působí již 17 let a za dobu jeho existence získal již 60 tisíc zákazníků.