Jak odstranit graffiti snadno, rychle a bez námahy?

Představa, že se budou vandalové vašemu majetku donekonečna vyhýbat, byla naivní. Jednoho dne jste se probudili do jinak krásného rána, ale úsměv na rtech vám zmizel hned po zjištění, že fasáda vašeho domu vypadá „tak trochu jinak“. Tagy, čmáranice lihovými fixy, graffiti… Zažili jste něco podobného, nebo se jen návštěvy nezvaného pouličního umělce právem obáváte? V obou případech čtěte dál. Prozradíme vám, jak je to s čištěním fasády a prevencí.

Čištění fasády od graffiti je dřina

Jak odstranit graffiti, když už se na vašem majetku objevilo? Většinu povrchů sice vyčistit lze, ale pouze za předpokladu vynaložení obrovského úsilí. V rámci čištění fasády od graffiti obvykle nestačí pouhé přemalování fasádní barvou, protože barva ze spreje proniká hluboko do struktury podkladu. Jinými slovy – i po přemalování hrozí, že se malůvky zcela neztratí.

Tip: Přečtěte si, jak vypadá „průměrný sprejer“.

Chcete-li mít jistotu, že bude odstranění graffiti z fasády či jiného povrchu úspěšné, obraťte se na firmu, která se na tuto činnost specializuje. Za zmínku stojí například tým techniků z AXIOM Real. Společnost je na trhu řadu let a provádí čištění po celé republice. Technik vás navštíví, provede čištění na zkoušku a na vzorku vám předvede, jak bude po vyčištění vypadat. Budete-li s výsledkem spokojení, domluvíte se na termínu kompletního vyčištění.

A co dál? Pokračuje se antigraffiti nátěrem

Samotné vyčištění povrchu bohužel neřeší sprejerovo budoucí řádění. Ale i na to mají lidé z AXIOM Real odpověď. Nabízí účinnou ochranu antigraffiti nátěrem, který se aplikuje na umělé i přírodní povrchy do výšky 3 metrů.

Antigraffiti nátěry s hydrofobním efektem umožňují mnohem jednodušší a levnější čištění. Navíc chrání fasádu i před jinými nečistotami a udržují ji tak dlouhodobě pěknou. Další informace najdete na www.graffiti.cz.