Nechejte si navrhnout zahradu na míru, nebo jen přijďte pro nový kousek zeleně do zahrady

Zahradnictví a zahradnické služby v Praze jsou naší činností již mnoho let. Čím vším se tedy zabýváme? Prodáváme široký sortiment od travin a drobných rostlin, po keře a stromy. Mimo to ale máme i další oblasti působení, zejména v navrhování a projektování zahrad na míru. Pro odborné návrhy zahrad je však potřeba velmi dobré znalosti místa, kde se zrekonstruovaná zahrada bude nacházet. Zahradní architekt se zaměří hlavně na polohu a kvalitu půdy daného místa. Jeho dalším důležitým úkolem je schopnost sladit živé a neživé prvky, aby tvořily celkový harmonický dojem.

1Každá zahrada, respektive její příběh, začíná na papíře architekta. Naše zahradnictví a zahradnické služby v Praze tedy vždy vychází ze dvou základních věcí: požadavky klienta a přírodní podmínky místa, kde by zahrada měla vzniknout. Jsme si vědomi a dbáme na to, že každý chce mít rekonstrukci co nejrychleji hotovou, aby příliš nezasahovala do každodenního života. Proto jsme u standardních zahrad obvykle s prací hotovi do patnácti až dvaceti dní.

U složitějších a specifických zahrad vždy záleží na požadavcích klienta. To však není vše, čím se naše zahradnictví Praha zabývá. Poskytujeme i další doplňkové služby, jako například údržbu zeleně po Praze a jejím okolí. Pokud bydlíte mimo Prahu, ale vzdálenost není nijak výrazná, po vzájemné domluvě Vám můžeme pomoci s údržbou zeleně i mimo hlavní město.

Co údržba zeleně obnáší? Zalívání zahrady, sekání trávy, také můžeme zasadit nové keře a stromy a postarat se o ně. Víme, že v pracovním procesu mnohdy na údržbu zahrady nezbývá příliš času a nebo klienti nemají k zahradě osobitý vztah. Proto si naše zahradnictví a zahradnické služby v Praze bere tyto věci na starosti. Doplňkovou službou jsou i úklidové práce, kdy jsme schopni odklidit suť ze zahrady, i větší objemy odpadu.