Komerční budovy jako dřevostavby? Rozhodně ano

Když se řekne dřevostavba na klíč, většinou je řeč o bungalovu pro rodinné bydlení, případně malém rekreačním objektu. I rozměrnější budovy sloužící pro komerční účely však mohou být bez obtíží dřevostavbami. U nás už počet takovýchto staveb roste a jejich obliba jen a jen stoupá – zejména v oboru hotelnictví, gastronomie, ale i sportu.

Penziony a restaurace

Nejtypičtějším příkladem využití komerčních dřevostaveb je v současnosti oblast hotelnictví a gastronomie. Jako dřevostavby vyrůstají zejména menší penziony, hotely, restaurace a kavárny, ale i školky a domovy pro seniory, jejichž výhodou je rychlá výstavba, variabilnost rozvržení interiéru i cena stavby jako takové. Funkčně lze u těchto staveb také využít estetické vlastnosti dřeva a odhalit ho v interiéru, pokud tento styl koresponduje se stylem podniku.

Zimní stadion, bazén či golfový klub

Velmi oblíbené je dnes dřevo také při výstavbě sportovišť nejrůznějšího typu – víceúčelových sportovních hal, tělocvičen, bazénů, aquaparků, tenisových hal nebo i zimních stadionů, kde právě dřevo zajistí příjemné mikroklima a navíc pozitivně působí na každého, kdo se v interiéru ocitne. U tohoto typu staveb skvěle působí přiznané odhalené trámy a dekor dřeva, který dodává interiéru útulný charakter a skvěle doplňuje jinak strohý styl interiéru sportovišť.

Průmyslové a skladovací haly

Velmi oblíbené jsou dnes dřevostavby také jako skladovací a průmyslové haly, které jsou konstrukčně minimalistické, a o to více u nich investoři často oceňují rychlost a cenu výstavby. Halové objekty mohou být konstruovány pomocí skeletového nosného systému z dřevěných lepených profilů nebo stěnového systému ze sendvičových velkoformátových panelů. Konstrukce ze dřeva přitom může být volena bez obtíží i u rozměrnějších halových objektů.