Klimatizace pomůže vytvořit v kanceláři optimální pracovní podmínky

Není nic horšího než být v horkých letních dnech zavřený v kanceláři. Člověka to táhne k vodě a místo toho se musí potit u počítače. Krásné počasí, které láká ven, sice nezměníte, ale můžete si aspoň vykouzlit chladné prostředí, v němž se rozhodně lépe pracuje.

Klimatizace se dnes používají i v domácnostech, v kancelářích je to již úplně běžná věc. Přesto je spousta firem, které ji ještě nemají. Jestli k nim patříte, zauvažujte nad koupí. Nemusí to být až tak drahý špás. Záleží na tom, co si vyberete.

Nejlevnější jsou mobilní klimatizace

Toužíte-li po nejlevnějším a nejjednodušším řešením, zvolte mobilní variantu. Mobilní klimatizace totiž fungují okamžitě a všude tam, kde je postavíte – dají se snadno přemístit.

O něco dražší a výkonnější jsou tzv. dvoudílné invertorové mobilní jednotky. Jednu jednotku si necháte uvnitř místnosti, druhou je potřeba dát na parapet či zavěsit na vnější stranu budovy. Propojovací potrubí lze prostrčit oknem (je silné pouze 2 cm), ale lepší je nechat si zhotovit otvor do okna či stěny.

Skutečně profesionální řešení poskytují dvoudílné invertorové nástěnné jednotky. Nevýhodou je, že se tato varianta nedá přenášet, je pevně ukotvená na zdi. Na druhou stranu se dá chlazení více místností řešit multisplitovou jednotkou, a navíc se jedná o nejvýkonnější způsob. A když už jsme u toho výkonu…

Nezapomeňte sledovat výkon

Výkon je jeden z nejdůležitějších parametrů každé klimatizace do kanceláře a samozřejmě se od něj odvíjí i cena. Odborníci uvádí, že je třeba počítat s chladícím výkonem 35 W na každý 1 m3. Jak již bylo řečeno, nejvýkonnější jsou obvykle nástěnné jednotky, ovšem to neznamená, že právě na vašem pracovišti nemůže stačit mobilní klimatizace. Rozhodujte se podle velikosti místnosti i toho, zda máte v plánu jednotku přenášet. Další cenné rady a vodítka vám poskytnou přímo profesionálové.