Ceny bytů v Praze stoupají. Je vůbec šance získat bydlení za dobrou cenu?

Sledujete-li již nějakou dobu vývoj ceny bytů, pravděpodobně jste zaznamenali, že průměrná cena nemovitostí v Praze skokově podražila. Ceny bytů ve zbytku republiky takových změn nedoznaly a v některých lokalitách naopak mírně klesly. Jedním z důvodů rostoucí ceny bydlení v hlavním městě je viditelná nerovnováha mezi poptávkou a nabídkou. Podle statistik předních developerů je průměrná cena bytů ve druhém kvartálu tohoto roku o více než 18 % vyšší než ve stejném období v loňském roce.

Podražily všechny byty?

Zdražení se samozřejmě netýká zdaleka všech bytů, ale především novostaveb. Lidé o ně mají obrovský zájem a nahrávají jim i banky, které stále nabízí hypotéky s velmi nízkou úrokovou sazbou. Skutečnou příčinou skokového zdražení je především fakt, že se ve druhém čtvrtletí prodalo téměř 1800 nových bytů, ale povolila výstavba pouhých 31 bytů. Developeři se přitom investic do nových projektů nezdráhají. Finanční prostředky mají, ale naráží na nevoli úředníků.

TIP: ubytování na zámku

Všechny výše zmíněné faktory způsobily zúžení nabídky a nárůst ceny. V budoucnu se situace samozřejmě může změnit, ale zatím to vypadá, že si na zájemci o nové byty budou muset připlatit. Anebo si sehnat ubytování Praha levně a čekat.

domeckov-cz_rezidencetopolova_cz_01

Kde najdete bydlení za dostupnou cenu?

Cenově dostupné byty na prodej Praha jsou k mání i ve známém multifunkčním ubytovacím zařízení Rezidence Topolová. V nabídce najdete garsoniéry, byty 1+1 a 2+1. Objekt prošel zdařilou rekonstrukcí, v rámci které došlo k zateplení fasády, výměně oken a přestavbě společných prostorů. Za to si vysloužil prestižní ocenění – titul Fasáda roku 2013 a cenu poroty za inovativní přístup.

domeckov-cz_rezidencetopolova_cz_02

Levné byty v Rezidenci Topolová jsou na trhu s nemovitostmi spíše výjimkou. Chcete-li se o nich dozvědět více, přečtěte si informace na www.rezidencetopolova.cz.