Jak vybrat bazén ve kterém si užijete parádní léto plné zábavy.

Léto je tady a vy přemýšlíte nad pořízením vlastního bazénu? Skvělý nápad! Pojďme se podívat na to, podle čeho takový bazén vybrat, abyste si mohli užívat vodní radovánky na vlastní zahradě.

1. Typ bazénu

Existuje několik typů bazénů, které se liší nejen cenou, ale i instalací a údržbou. Mezi nejrozšířenější bazény u nás patří klasické nadzemní bazény. Jsou totiž cenově dostupné a snadno je postavíte nebo nafouknete. Ideální pro všechny, kteří si chtějí užít příjemné osvěžení nebo dopřát dětem zábavu, ale mají omezený rozpočet. Podobně jsou na tom polozapuštěné bazény. Ty v sobě kombinují výhody nadzemních a zapuštěných bazénů. Jsou stabilnější než nadzemní a zároveň méně náročné na instalaci než zapuštěné. No, a nakonec jsou zde zapuštěné bazény. Jsou velké a můžete si v nich skutečně zaplavat. Jenže kvalitě odpovídá i cena, která je podstatně vyšší než předešlých variant. Každopádně, pokud toužíte po krásném bazénu, který skutečně vydrží po mnoho let, je to investice, které nebudete litovat.

2. Velikost a tvar

Velikost a tvar bazénu závisí na velikosti prostoru, který jim můžete věnovat a účelu používání. Můžete mít malý bazén, který je vhodný pro menší děti a osvěžení v horkém létě. Ve větších bazénech se už děti pořádně vyřádí a mají v něm dostatek místa na plavání i hry. A náruživí plavci by si pak měli pořídit velký bazén, ve které se budou moci nerušeně věnovat plavání. Velikosti bazénu pak budou odpovídat i příslušné filtry do bazénu.

3. Materiál bazénu

Při výběru je důležité věnovat pozornost také materiálu bazénu, který ovlivňuje jeho trvanlivost a údržbu.

  • PVC bazény – Levné a snadno se sestaví, ale jsou méně odolné.
  • Laminátové bazény – Nabízejí skvělý poměr cena/výkon, jsou odolné vůči chemikáliím a UV záření.
  • Betonové bazény – Nejodolnější varianta, která vám při správné péči vydrží navěky. Navíc si můžete nechat vytvořit libovolný tvar a velikost bazénu.

4. Filtrace a údržba

Bez vodní filtrace by to prostě nešlo. Je základem čisté a nezávadné vody v bazénu. Aby se voda ve vašem bazénu neproměnila v zelený brčál, budete potřebovat správný filtrační systém. Buďto výkonné čerpadlo a kvalitní filtry do bazénu nebo můžete sáhnout po výkonnější pískové filtraci. Nesmí se zapomínat ani na pravidelné čištění bazénu a hlídání pH a hladiny chlóru.