Jednoduché doplňky, které mohou i klasické pletivové ploty mnohonásobně vylepšit

Pletivové ploty jsou sice tou nejzákladnější variantou oplocení pozemků, ale i přesto se stále považují za bezkonkurenčně nejprodávanější druhy plotů. Jednotlivé pletivové ploty jsou velice specifické hlavně v tom ohledu, že je s nimi jednodušší práce, kterou zvládnou i amatéři, a případné poškození se dá řešit levně.

Jenže za nižší cenu nemůžeme zároveň ani zdaleka očekávat, že se dostaneme k opravdu výborným plotům, které nám nabídnou dokonalé poměry kvality. To ale mohou zlepšit mnohé doplňky.

Vyřešte nedostatek soukromí

Velice běžným problémem u pletivových plotů je to, že nedávají víceméně žádné soukromí. Jedná se zkrátka o základní plot ze spousty ok a nulovou možností stínění. V takovém případě vám ale mohou pomoci plotové zástěny, nebo často také nazývané podhledové plachty. Jedná se o zástěny různého typu, které se většinou prodávají v zelených odstínech. Mají přitom velice nízký stupeň průhlednosti, který si navíc můžete vybrat. Jednotlivé druhy totiž mají nejen rozdílnou cenu, ale také rozdílnou hustotu oček.

Pomoc pro atypická zakončení plotu

V poměrně velkém množství případů se stává, že je problém s kompletním uzavřením pozemku, protože plot nekončí žádnou standardní možností. V cestě mohou být různé objekty, stavby nebo dokonce již stojící sloupek cizího plotu. Pro takové případy existuje celá řada řešení a mezi ta nejlepší patří takzvané nosníky plotových polí. Ty jsou uzpůsobeny k tomu, aby byly přichyceny k různým povrchům a umožnily tak bezpečně natáhnout plot až k okraji pozemku, čímž nenecháte ani centimetr odkrytý.

Vyřešte nevzhledné ukončení plotu

U pletivových plotů se většinou myslí hlavně na co nejmenší rozpočet, takže nemůžeme očekávat nějaké druhy obrubníků a ukončení plotu u země. Mnohdy to ale přitom není úplně hezký pohled. Naštěstí dnešní zahrady nám dávají celou řadu designových variant, jako jsou palisády z recyklátu, díky kterým můžeme pozemku vytvořit celou řadu skvěle oříznutých a zajímavých prvků. Můžeme zde například umístit praktické záhonky, nebo ozdobné prvky z oblázků, barevné kůry a mnohé další.