Na co se zaměřit pří výběru látky na šití?

V posledních letech jsou činnosti jako šití, vyšívání či pletení čím dál oblíbenější. Pro dokonalý a bezchybný finální výrobek je však klíčový výběr materiálu. Na co byste se měli zaměřit při výběru metrážového textilu, neboli látky na šití?

Rozhodli jste se ušít si nový designový kousek do vašeho interiéru? Pak jistě řešíte, jaká látka bude nejvhodnější. Při samotném výběru látky je třeba vzít v úvahu, co z dané látky budete vyrábět. Dále je třeba předem vědět, jaké množství látky budete zhruba potřebovat. Množství látky je velmi dobré přeměřit, aby vám poté látka nechyběla.

Jaký typ látky vybrat?

Na trhu existuje celá řada různých druhů látek. V dnešní době je také možné vybírat ze široké škály barev a atraktivních vzorů. Pokud se chystáte ušít si například povlečení, ideální volbou je kvalitní bavlněné plátno. Zejména v zimních měsících je také velmi oblíbený flanel. Bavlněné plátno je také hojně využíváno pro šití ubrusů a běhounů, nebo dokonce na hnízdečka pro miminka.

Na závěsy pak doporučujeme spíše dekorační látky, které jsou pevnější a jsou typické vyšší gramáží.

Jak vybrat barvu látky?

Barvy, které zvolíte pro výrobu dekorací, závěsů či lůžkovin, odráží duši vašeho domova. Pokud potřebujete trochu rozbít jednobarevně laděný interiér, skvělou volbou pro vás budou látky v různých pestrých barvách. Pokud naopak dáváte přednost decentnímu stylu, doporučujeme spíše přírodní barvy, jako jsou hnědá, béžová, bílá atd.

Kde koupit kvalitní látky?

Kvalitní bavlněná plátna, softshell, fleece, organzy, ale také bavlněné příze, korálky a další materiál pro vaše tvoření vysoké kvality pořídíte například v rodinném e-shopu move-material.cz. Firma vznikla v roce 2008 poté, kdy jeho majitelka původně prodávala korálky na portálu Fler. V e-shopu si můžete vybrat z více než 16 000 položek. Veškerý materiál je odebírán pouze od ověřených dodavatelů s tím, že tým e-shopu move-material.cz jednotlivé produkty vyzkoušel na vlastních výrobcích.

Potřebujete kvalitní bavlněnou přízi, bavlněné plátno, organzu, tyl, nitě, korálky a další materiál pro své tvoření? Vyberte si ze široké nabídky kvalitních produktů na move-material.cz.