Jak postupovat při výběru komody?

Výběr nábytku do domácnosti by neměl být ukvapený a zcela náhodný. Vždy je nutné si důkladně rozmyslet, jaký bude jeho účel, do jaké místnosti jej použijete. A to zdaleka není vše. Dvojnásob to platí pro praktické kusy nábytku. K nim se rozhodně řadí komody.

Pozor na rozměry

Pokud se vám doma hodí komoda, při jejím výběru v kamenném obchodě či eshopu si v první řadě všímejte jejích rozměrů. Jedná se spíše o menší kus nábytku, takže s jeho umístěním obecně nebývá tak velký problém. Přesto si ale doma nejprve změřte prostor, v němž se má nacházet, abyste zbytečně nepořídili o pár centimetrů větší komodu, jež by se vám pak do místnosti nevešla.

Myslete na účel, kvůli němuž si komodu pořizujete

Dalším bodem, kterého si všímat, je členitost. Pakliže do ní chcete ukládat spíše drobné věci, například spodní prádlo apod., hodí se pro tyto účely spíše šuplíková komoda. Díky šuplíkům následně máte ve věcech větší pořádek a přehled, což je praktické.

Výrazné barvy komodám nesluší

Významnou roli hraje i design. Nábytek má vždy být v dané místnosti sladěný tak, aby barevně příliš nekontrastoval. V současné době hraje prim kupříkladu bílá komoda. Skvěle se hodí do koupelny, kde může nahradit klasický prádelník. Stejně tak se ale světlé komody dají využít třeba v obývacím pokoji a ložnici.

V neposlední řadě volte nábytek dle materiálu. Klasikou, která neuškodí, jsou dřevěné komody. Pokud ale komodu chcete umístit třeba v koupelně, je nutné myslet na patřičnou povrchovou úpravu, aby vlivem zvýšené vlhkosti nedošlo k jejímu rychlému poškození. Ideální jsou pak lakované komody, kdy vrstva laku zabraňuje pronikání vlhkosti do dřeva. Alternativou jsou plastové komody, nepůsobí však příliš elegantním dojmem. Zvláště tehdy, jedná-li se o laciné varianty. I v případě komod platí, že je lepší si raději připlatit, než za každou cenu šetřit.