Bydlení v pasivních domech nedaleko Prahy přináší nejednu výhodu

Pakliže v současné době uvažujete o koupi nového bydlení, pak máte možnost získat některý z pasivních domů v blízkosti hlavního města. Tento typ bydlení přináší celou řadu ekonomických i dalších výhod.

O lokalitě Zlonín

Nově vznikající rodinné domy u Prahy jsou součástí obce Zlonín. Jedná se o příjemnou lokalitu, z níž to je zároveň jen kousek do samotného centra hlavního města, kam se dá za pár minut dojet hromadnou dopravou i vlastním vozidlem.

Výhody bydlení v pasivních domech

A proč zvolit právě pasivní rodinné domy v rámci developerského projektu Zelený Zlonín? Jak možná víte, pojem pasivní domy představuje trend dnešní doby. Jedná se o objekty, které využívají pasivní tepelné zisky. To v konečném důsledku znamená, že při užívání takovéhoto rodinného domu budou vaše náklady na vytápění a provoz zcela minimální.

Úspora energií oproti klasickým domům činí až 90 %. Navíc jde zároveň o maximálně ekologický způsob bydlení při dodržování vysokého standardu. V domě máte například neustále zajištěný přívod čerstvého vzduchu. Příjemné klima se zde díky moderním technologiím udržuje po celý rok nezávisle na tom, jaké venku panují teploty.

U pasivních domů je možné získat dotaci

Takovýto dům je sice dražší, koupě se však rozhodně vyplatí, pokud jde o kvalitu a komfort bydlení. Díky extrémně nízkým nákladům se pak prvotní investice poměrně rychle navrací. Na nové bydlení v pasivních domech v rámci projektu Zelený Zlonín navíc můžete využít i finanční podporu ze strany státu, a to v rámci programu Nová zelená úsporám. Získat lze finanční prostředky až do výše 450 tisíc korun.

Bydlení v pasivních domech je budoucností, kterou si však i díky projektu Zelený Zlonín můžete zařídit už nyní. Rodinné domy v pasivním režimu jsou ideální pro mladé rodiny s dětmi.