Hendikepovaní lidé si při rekonstrukci svého bytu kladou úplně jiné požadavky

Život může lidem přichystat nelehké zkoušky a mnohdy se s nimi vůbec nemazlí. Někteří si musí své těžké chvíle prožít hned na počátku, jiní se s nimi musejí poprat v dospělosti. Život na vozíčku se musí naučit žít ale všichni, kteří od narození nebo až v průběhu života zůstanou invalidní a bez něj by se nemohli vůbec pohybovat, dostat se ven do přírody nebo za přáteli a do společnosti. Aby se dostali všude tam, kam chtějí, musí pro ně být vytvořen bezbariérový přístup. Bohužel ne všude je prostředí k vozíčkářům natolik přátelské, aby se bez cizí pomoci dostali přesně tam, kam by potřebovali nebo chtěli.

Snadný pohyb v prostoru je jednou z priorit

Stejně tak musí být i jejich vlastní domov přizpůsobený pohybu na vozíčku. Proto pokud se chtějí přestěhovat a najít si nové bydlení, musí vybírat jedině mezi domy s bezbariérovým přístupem. Mnoho jich není, ale pokud mají štěstí a najdou v nich i vhodný byt, často je postavený pro zdravé lidi a na potřeby vozíčkářů nebere ohledy. Aby se bydlení v něm stalo pro invalidní osobu naprosto pohodlné, musí byt ve většině případů projít rekonstrukcí. Ne všechny firmy ale dokážou pracovat s prostorem pro vozíčkáře, proto by se při rozhodnutí byt zrekonstruovat měli obrátit na profesionály, kteří dobře vědí, s jakými problémy se vozíčkáři mohou potýkat.

Dostatečně proškolený personál pracuje pro firmu Rekonstrukce bytů Praha 1 nebo také její pobočku v Brně, firmu Rekonstrukce interiréru Brno. Jejich architekti dokážou lidem na vozíčku vytvořit domov, ve kterém budou mít vše při ruce, ve kterém budou mít dostatek prostoru a díky dostatečnému množství pomůcek se o sebe budou schopní i sami postarat. Firma Rekonstrukce bytů Praha i Brno dokáže zabezpečit pohodlí při osobní hygieně díky bezbariérové sprše, vhodně tvarovanému umyvadlu a speciálně upravené toaletě, také dostatek prostoru pro ukládání se ke spánku, odpočinku v obývacím pokoji a kuchyňskou linku navrhne tak, aby byla vhodná pro bezproblémové vaření. Schůzky s architektem z firmy Rekonstrukce bytů Praha nebo Brno by se měla zúčastnit celá rodina a na ní prodiskutovat všechny požadavky na budoucí bydlení a odhalit všechna úskalí současného stavu bytu. Dokonce i s omezeným rozpočtem, který je rodina ochotná do rekonstrukce bytu investovat, lze vytvořit neskutečné proměny. Vysoká kvalita práce řemeslníků, kteří budou změny realizovat, zaručí, že tyto proměny vydrží řadu let bez nutnosti dalších zásahů, oprav nebo úprav.