Dodavatele nové střechy zvažujte pečlivě!

Střecha je nedílnou součástí každé stavby. Objekt chrání před vodou, vlhkostí, ale také zabraňuje únikům tepla. Proto nejenom její stavbu, ale i opravu a celkovou rekonstrukci nepodceňujte a od začátku ji svěřte profesionálům.
Jakou krytinu zvolit? Toť otázka. Je-li tedy v hledáčku vašeho zájmu krytina nezatěžující krovy, zřejmě zvolíte střechu z hliníku nebo asfaltových šindelí. Majitelé masivnějších zděných staveb si ale mohou dovolit i krytinu robustnější, ať již pálenou, betonovou nebo vlákenocementovou. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Střešní krytina 21. století

Prakticky všechny splňují ty nejnáročnější technologické požadavky na krytinu 21. století. Hlavní předností například betonových střešních tašek Bramac je jejich dlouhá životnost a s ní spojená maximální odolnost vůči okolním vlivům, jako jsou déšť, sníh, mráz a extrémní vítr. Nepoškodí je kyselý déšť a jiné zplodiny včetně odpadních a výfukových plynů. Takováto střecha vám vydrží i 40 let. A nezarůstá mechem!

Mech nemá šanci

Další možností jsou stálobarevné pálené tašky. Značka Tondach například jejich povrch upravuje engobováním a glazováním, jejichž výsledkem je hladký a lesklý povrch, který opět zamezuje prorůstání mechu. Velkému zájmu se však těší i krytiny vláknocementové na bázi cementu a buničiny s příměsí umělých vláken se speciální povrchovou úpravou. I takováto střecha pak bude maximálně odolná, trvanlivá a barevně stálá.

Až 300 nových střech ročně!

Asi vás nemusíme upozorňovat na to, že do stavby střechy byste se neměli pouštět svépomocí. Zkušené pokrývače najdete například ve společnosti Střechy Novák s.r.o. (na internetu hledejte pod odkazem střechy Praha), jež ročně realizuje kolem 300 nových střech – nejenom pro rodinné domy, ale také pro činžáky s luxusními podkrovními byty.

Neměňte hned starou za novou

Společnost se zabývá pokrývačstvím, stavbou krovů, nadkrokevních izolací i instalací střešních oken. Bez obav jí tak můžete svěřit jak stavbu střechy nové, tak rekonstrukci střechy stávající. Ne vždy je totiž nutné nemilosrdně staré měnit za nové. Nebo alespoň zatím. Alespoň po nějakou dobu může být dostačující kvalitně provedená oprava střechy staré.