Jak neudělat při nákupu nemovitosti fatální chybu?

Rozhodli jste se koupit byt nebo dům? Abyste měli na konci celého procesu radost a třeba i zaznělo cinknutí skleniček, když budete dobrý obchod zapíjet, musíte projít náročným procesem koupě nemovitosti. A ten nemusí být snadný a bezproblémový.

Nevrhejte se do kupování nemovitosti bezhlavě

Byli jste se na byt či dům jednou, možná dvakrát podívat, a máte pocit, že je to přesně to, co hledáte? Zpozorněte nad vlastním nadšením a než podepíšete rezervační smlouvu, nechte si nemovitost a její stav prověřit. Technická inspekce se na kupovaný objekt podívá nezaujatýma očima. Najde skryté chyby, které nejsou běžným okem viditelné, a odhalí vady na nemovitosti, které snižují její cenu, nebo dokonce ohrožují vaši možnost ji užívat. Nenechte se překvapit tím, že podobné chyby nemusí být jen věcí starších domů, ale i novostaveb soukromých osob či developerů.

Najměte si dobré právní služby

Bez právníka se neobejdete. Právní služby se hodí pro vyhotovení kvalitních smluv, nebo ke kontrole či zanesení změn do smlouvy, kterou vám nabídne prodávající. Ta je obvykle jen jednostranně výhodná, a tak potřebujete někoho, kdo vše uvede na správnou míru. S koupí nemovitosti se mohou pojit i další právní nesrovnalosti. Zajistit je zapotřebí vklad do katastru. O vše se dokáže postarat bezchybně dobrý právník.

Úschova peněz jako jistota

Než dojde k zápisu změny majitele do katastru nemovitostí, je vhodné peníze pro kupující stranu uložit do depositu, z kterého jsou uvolněny až skutečně po přepisu nemovitosti. To je jediná jistota, jak o peníze nepřijít. Nejjistějším je využít úschovu peněz přímo v bance.

Nezapomínejte na daně

Jako kupující máte povinnost podat daňové přiznání a uhradit vyměřenou daň z movitých věcí. Udělat chybu se nevyplácí. Stejně tak, jako tuto věc opomenout. Proto se hodí služby daňového poradce, který přesně ví, jaké úkony je v této záležitosti nutné činit.

A nejdůležitější na konec – kde vzít na nový domov peníze?

Ve chvíli, kdy objevíte vysněnou nemovitost, vám napoví především hypoteční kalkulačka online, díky které sečtete, jak asi mohou vypadat vaše měsíční splátky hypotéky. A když už jde do tuhého a začnete skutečně peníze na nákup vyřizovat? Hypotéka pro vás může být snadněji dostupná, pokud pro některé či všechny výše uvedené služby využijte nabídku CinCink.cz. Jde o realitní portál, který je úzce propojen s Komerční bankou a dokáže vám pomoci všechny tyto služby za dobrých cenových podmínek získat pouhou online objednávkou přes web. Což však není vše. Snadnější a rychlejší bude i vaše cesta k hypotéce.

CinCink.cz – realitní portál plný kvalitních služeb

Portál realitních služeb CinCink nabízí kvalitní inzertní nabídku, ale i kompletní škálu služeb pro kupující, pronajímatele, prodávající i nájemce. Dokážete tak procesem obchodu s nemovitostí projít bez zbytečných omylů, které mohou být dokonce fatálními a vést k velkým finančním ztrátám.