Znáte historii kávy Latte? A víte, jak si ji připravit v teple domova pomocí kávovaru?

Caffè latte patří mezi nejoblíbenější kávové speciality. Znáte historii tohoto druhu kávy a víte, jak si jej připravit v teple domova pomocí kávovaru?

Historie kávy latte

About CoffeePro nás typické caffè latte vynalezl na konci padesátých let dvacátého století Lino Meiorin v podniku Caffe Mediterraneum. Lino byl jedním z majitelů a taktéž se pyšnil titulem prvního italského trénovaného baristy, který kdy působil v Bay Area.

Tehdy návštěvníci kavárny nebyli zvyklí na intenzivní chuť tradičního italského cappuccina, a tak vždy poprosili Lina o trochu více mléka do své kávové speciality. Lino se v takové situaci otočil na baristu a italsky požádal o více „latte“ (mléka) do cappuccina. V roce 1959 se káva latte objevila v nabídce jako samostatná kávová specialita.

Jak si připravit latte doma?

Pokud milujete chuť kávy latte, vyzkoušejte si ji připravit pomocí svého kávovaru. Základem latte by mělo být 30 g připraveného espressa, které zalijte 210 g mléka našlehaného do stavu mikropěny o teplotě 60 stupňů Celsia. To vše naplňte do šálku o objemu 280 ml určeného přímo pro caffè latte.

Pozor na správně seřízený kávovar

Lahodné caffè latte si doma připravíte jako zkušený barista pouze tehdy, pokud máte svůj kávovar perfektně čistý a správně seřízený. Pokud máte kávovar po záruce, doporučujeme každé 1 – 2 roky nechat kávovar servisovat u našich techniků ve Zbůchu u Plzně.

Servis kávovarů spočívá v důkladné kontrole od našich techniků. Pak kávovar zdarma napojíme na diagnostiku. Následně provedeme kompletní čištění, odvápnění a seřízení jednotlivých komponent. Nabrousíme mlýnek a na závěr kávovar podrobíme tlakové zkoušce vodní soustavy. Pokud diagnostika upozorní na závadu, obratem vás budeme informovat i s cenovou nabídkou na opravu. Je na vás, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám jej pošleme v původním stavu zpět. Oprava kávovarů u nás trvá zpravidla 3 dny. A pokud toužíte po modernějším kávovaru, vybrat si u nás můžete zánovní nebo repasované modely za zvýhodněné ceny.