3 tipy, jak na výběr matrace a bytového textilu do ložnice

Ložnice hraje v každé domácnosti důležitou roli. Právě zde totiž trávíte až třetinu času. Proto je třeba se zamyslet nad tím, jak si místnost zařídit, abyste při odpočinku měli maximální pohodlí. Základem je kvalitní postel s vhodnou matrací, dále pak také komfortní polštáře, přikrývky a prostěradla.

1. Matrace volte dle materiálů, nikoliv dle ceny

Pořizují-li si lidé matrace do ložnic, často dělají velkou chybu v tom, že hledí především a pouze na cenu. Ta ale nesmí být hlavním kritériem. Důležité je, aby matrace byla vyrobená z co nejkvalitnějších materiálů. Moderní trendy ukazují, že je podstatná hlavně jejich schopnost přizpůsobit se aktuální poloze osoby, která je využívá. Ani při delším pobytu na lůžku pak nevznikají nepříjemné proleženiny. Zároveň je žádoucí, aby matrace měly antialergenní úpravu.

2. Přikrývky a prostěradla volte dle rozměrů matrace

Narazili jste v nějakém obchodě na pěkné přikrývky či prostěradla a hned si je chcete koupit? Pak zpozorněte. Ne vždy totiž musí tento bytový textil odpovídat rozměrům vaší postele a matrace. Pořídíte-li si menší modely, zbudou vám oči pro pláč a promrháte zbytečně poctivě vydělané peníze.

3. Polštář vybírejte především dle měkkosti

Mnozí lidé podceňují význam polštáře. Přitom nevhodný polštář může způsobit nemalé zdravotní potíže, podobně jako nekvalitní matrace. Trpí především krční páteř, mnohdy se v dlouhodobějším horizontu dostavuje nepřirozená únava, zejména však bolesti hlavy a migréna. To se samozřejmě negativně projevuje v nižším výkonu v zaměstnání i osobním životě.

Pro polštáře platí jednoduché pravidlo – čím jsou měkčí, tím jsou lepší. Musí však být dostatečnou oporou hlavy, jinak dojde ke zmíněným zdravotním komplikacím. Opět lze zmínit fakt, že je vhodný polštář spíše v antialergenní úpravě.