Zkuste letos obdarovat muže kolem sebe dárky, které mají smysl

Vybrat originální dárky pro muže bývá oříšek. Navíc o Vánocích, kdy se nám mužů k obdarování sejde hned několik – táta, manžel, dospělý syn, dědeček, tchán a třeba i rodinný přítel či šéf. A to je pak každá rada zlatá!

Stříbro to řeší

Řekla bych, že stříbrná rada bude o něco levnější než ta zlatá. Pojďte totiž sáhnout po hodnotných dárcích z ryzího stříbra. Pokud tedy přece jen netrváte na zlatě. Věnujte mužům ve svém okolí medaile, na kterých je jejich jméno. Ne žádné cetky, ale skutečné medaile mincovního typu z investičního stříbra. Pražská mincovna vyrobila tyto medaile pro všechna běžná česká jména – mužská, ale i ženská. Stříbrná mince je investiční, takže ji lze kdykoliv zpeněžit. A investice do stříbra je dnes odborníky velice doporučována. Cena stříbrné medaile neboli mince je 880 Kč. Zlatá stojí 24 950 Kč.

Jméno nás provází celým životem

Věnovat proto investiční minci se jménem je znakem úcty a lásky k danému člověku. Medaile mincovního typu se jmény z produkce Pražské mincovny mají velice povedený design, a kromě české varianty jména obsahují i slovenskou a další jazykové verze. Takže minci lze darovat i rodině či přátelům v zahraničí.

Dárky pro muže, které mají opravdovou hodnotu

Numismatická prodejna v pražském Obecním domě, která provozuje rovněž e-shop Zlate-mince.cz, nabízí i další zajímavé dárky pro muže. Jde opět o medaile mincovního typu, třeba se sportovní tematikou. Ty bývají pro muže velice zajímavé, a třeba se stanou základem jejich numismatické sbírky. Vždyť právě dárek dokáže mnohdy v člověku probudit sběratelskou vášeň. Věnovat lze i medaile se symboly štěstí, s tzv. ryzím přáním, nebo mince s vyznáním lásky.

I vtip má cenu

Chcete věnovat něco skutečně vtipného, ale současně hodnotného? Věnujte muži svého srdce, a je jedno jestli otci či manželovi, jeho první zlatou cihlu. Nebojte se, jako dárek jde o cihličku o hmotnosti 1 g a zaplatíte za ni 1434 Kč. Zlaté slitky, jak se zlaté cihly odborně nazývají, lze samozřejmě pořídit i ve větších objemech. Gramová cihlička je však unikátním a vtipným dárkem, který opět není cetkou, ale skutečně investičním ryzím zlatem, jež je lze kdykoliv prodat.