Získejte energetickou nezávislost pro svoji domácnost

Neustále rostoucí ceny elektřiny nutí mnohé domácnosti hledat možnosti, jak uspořit náklady za spotřebu elektřiny na minimum. Široce uplatňovaným řešením v současné době bývá využívání hybridní fotovoltaické elektrárny, která nabízí domácnostem částečnou energetickou nezávislost na elektřině z distribuční sítě. S  elektřinou vyrobenou ze sluneční energie lze ušetřit až 60 % výdajů za elektřinu.

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu?

Systém fotovoltaické elektrárny spočívá v přeměně energie ze slunečního záření na elektrickou energii. Jejím pořízením lze nahradit elektrickou energii z distribuční sítě v rodinných a bytových domech. Energie z fotovoltaických panelů lze využít pro ohřev vody, vytápění či pro provoz mnoha zařízení. Kromě úspory nabízí hybridní fotovoltaická elektrárna také čistý zdroj energie, snadnou údržbu a dlouhou životnost.

Důležitou součástí je akumulátor

Důležitou součástí hybridní fotovoltaické elektrárny je akumulátor neboli bateriové uložiště, které poslouží k ukládání přebytku energie. Akumulace energie do baterie umožňuje využít energii v případě sychravého počasí, výpadku proudu či v noci. Jakmile se akumulátor vybije, tak se použije energie z distribuční sítě. Důležitou vlastností akumulátoru, které je třeba věnovat pozornost, je tudíž jeho kapacita. Platí zde pravidlo, že čím větší kapacita, tím lépe. Současně s tím však souvisí i vyšší cena. Bateriové uložiště by mělo mít alespoň 2 kWh.

Snižte si cenu na minimum

Cena fotovoltaické elektrárny je poměrně vysoká a pro mnohé domácnosti tak nedosažitelná. Dobrou zprávou však je, že cenu fotovoltaické elektrárny lze razantně snížit pomocí dotace na fotovoltaické elektrárny v rámci programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí. Výše dotace na fotovoltaiku se pohybuje od 35 000 až do 150 000 Kč, a to podle typu elektrárny. Veškeré vyřizování dotace navíc můžete nechat na firmě Tri energo, která se dokáže postarat i o montáž fotovoltaiky na vaši střechu.