Zdravý vzduch ve vaší domácnosti

Mnoho lidí si v posledních letech stále více stěžuje na nesnesitelné bolesti hlavy, pálení v krku i očích či na apatii. Všechny tyto zmíněné příznaky mají často jen jediného jmenovatele, kterým jsou škodlivé látky obsažené ve vzduchu. Pokud navíc pracujete i bydlíte ve městě, nemáte moc možností, jak se z tohoto ovzduší snadno dostat. Nemusí se však jednat jen o vzduch, který přichází z venku, ale na vině může být i poškozené topení nebo zplodiny ze sporáků. Mnoho českých domácností se tak velmi rychle naučilo používat čističky vzduchu.

Čističky vzduchu

Obzvlášť pokud bydlíte v místě se zvýšenou prašností a máte v rodině člověka s chronickými potížemi s dýcháním, jsou pro vás čističky vzduchu to pravé. Nejlepší přístroje dokážou zachytit až 96 % polétavých částic, a snadno vás tak zbaví plísní i pylů. Pro správné fungovaní čističky je nutné, abyste se řídili instrukcemi výrobce a pravidelně měnili filtr, ve kterém se všechny nečistoty usazují. Doporučuje se interval půl roku. Inteligentní čističky mají dokonce již zabudované senzory, díky kterým přizpůsobí svůj výkon míře znečištění vzduchu, tím zároveň šetříte filtr. Na trhu existuje velké množství různých přístrojů. Pokud máte v domácnosti například příliš suchý vzduch, není nic jednoduššího než si pořídit čističku s vodním filtrem.

Klimatizace

Čím dál častěji se v domácnostech setkáváme také s klimatizacemi. Nemusíte si však pořizovat zrovna obrovské systémy, které musíte složitě připevňovat na dům a vrtat kvůli nim díru skrz fasádu. Stejnou službu vám udělají i mobilní klimatizace. Vše se nachází jednoduše v jednom boxu, který obsahuje jak vzduchový kompresor, tak i ventilátor pro odvod teplého vzduchu a druhý pro vypuštění studeného vzduchu. Díky jejich velikosti se s nimi snadno manipuluje a můžete je tak lehce přemístit tam, kam zrovna potřebujete. Jedním z velmi oblíbených modelů jsou například klimatizace Olympia splendid.