Co si připravit, hodláte-li se pouštět do svařování v domácí dílně?

Šikovní kutilové se nezastaví takřka před žádným úkonem. Pokud se mezi ně řadíte, pak se jistě nebudete bát ani poměrně náročné činnosti, jakou představuje svařování. K ní potřebujete nejen zručnost, ale hlavně kvalitní výbavu. Na co nezapomenout?

Jakou použít svářečku?

Základem je samozřejmě dobrá a výkonná svářečka. Pro kutily se hodí zejména invertorová svářečka. Moderní přístroje tohoto typu se vyznačují nízkou hmotností, tudíž se dají snadno přenášet. Kromě toho u nich oceníte jednoduchost ovládání, většinou totiž invertory stačí zapojit pomocí kabelu do elektrické zásuvky, stisknout jediné tlačítko a můžete začít pracovat. Určitě vás invertorová svářečka zaujme i cenou, která se u nejlevnějších přístrojů pohybuje hluboko pod hodnotou 5 tisíc korun. Stačí si uvědomit, že běžné profesionální svářečky vyjdou klidně na 20 tisíc korun a více.

Volba ochranné kukly

Při svařování je velmi zásadní bezpečnost práce, a to i tehdy, pracujete-li v domácích podmínkách. Musíte mít na paměti, že při svařování vzniká ostrý jas, navíc od materiálu odlétají jiskry, jež vás mohou snadno zasáhnout. Proto je důležité si chránit celé tělo, především pak obličej a oči. V tomto směru lze vřele doporučit použití samostmívací kukly. Dokáže totiž rychle reagovat na světlo, její zorník se automaticky ztmaví, jakmile se pustíte do samotného svařování. Samostmívací kukly nejsou nijak zvlášť drahou záležitostí, často je dostanete jako součást balení při nákupu invertorové svářečky.

Pořízení nové svářečky a příslušenství nemusí být nijak složitou záležitostí. Stačí navštívit internetový obchod Pantermax. V něm naleznete moderní invertorové svářečky pro hobby kutily i profesionály. Nechybí zde ani zmíněné samostmívací kukly, takže vše seženete na jednou místě, a to za přijatelné ceny.