Zakrývací plachty místo přístřešku

Zase vás letos překvapil sníh dříve, než jste očekávali? Na příští rok se lépe vybavte a nachystejte si něco, čím zakryjete dřevo, bazén či zahradní nábytek – zakrývací plachty.

Zakrývací plachty by měly být povinnou výbavou na každé zahradě. Mají opravdu mnoho využití, chrání před deštěm, sněhem a mohou zabezpečit váš majetek také v případě silného větru.

Jedna plachta s tisícem využití

Dobré krycí plachty s oky se doma skutečně neztratí. Níže je ilustrováno pouze několik příkladů jejich využití:

Střecha: Stavíte dům či rekonstruujete střechu? Před deštěm ji ochrání zakrývací plachta.

Gril: Potřebujete zazimovat gril? Schovejte ho pod krycí plachtu. To stejné platí pro zahradní nábytek.

Stínění: Horké léto vás unavuje, chtěli byste trávit čas na zahradě nebo vytvořit bezpečné místo na hraní pro děti? Natáhněte plachtu.

Bazén: Zazimujte bazén jednoduše tak, že ho zakryjete velkou plachtou.

Automobil: Místo garáže můžete auto přikrývat plachtou. V tomto případě je pochopitelně nutná speciální plachta na auta.

Jak je vidno, plachta slouží jako ochrana před počasím v létě i v zimě. Vyberte si tu svou! Ideálně z PE materiálu.

Zakrývací plachta musí být pevná

Krycí plachty se obvykle vyrábí z PE (polyethylenu), PVC (polyvinylchloridu) a polyesteru. Ty z PE jsou cenově dostupné a univerzální. Vyrábí je také firma Plachty Štěpáník, a to už 23 let! Kromě plachet klasických nabízí také možnost nechat si vyrobit model přímo na zakázku. Plachty jsou obdélníkové, čtvercové i kruhové, mají tepelnou stálost od -40 °C do 60 °C, samozřejmě jsou nepromokavé. Po obvodu najdete kovová oka, díky tomu není problém plachtu kamkoliv umístit. Dodávají se v zeleném, modrém, bílém a čirém provedení. Velkou výhodou také je, že pokud se plachta někde proděraví, dá se poměrně snadno opravit. Jde tedy prakticky o věčnou investici.