Vyplatí se vytápění rodinného domu pomocí tepelného čerpadla?

Tepelná čerpadla jsou stále pro mnoho Čechů velkou neznámou. Při správné volbě tepelného čerpadla z dlouhodobého hlediska ušetříte nemalé náklady. Jaké možnosti tepelných čerpadel existují a na co si dávat pozor při jejich výběru?

Tepelná čerpadla jsou často instalována zejména u novostaveb. Majitelé domů se totiž často rozhodují k poněkud vyšší investici do tepelného čerpadla s tím, že se jim za několik let investice vrátí a za nějakou dobu už nebudou muset platit příliš vysoké částky za vytápění domu.

Volba správného systému

Volba správného tepelného čerpadla je pro spokojenost majitelů domů klíčová. Ne každé čerpadlo je vhodné pro každého. Mnoho majitelů čerpadel už bohužel bylo zklamáno. Chyba však není ve většině případů v tepelném čerpadle, ale v chybné volbě systému. Je proto vhodné kontaktovat přímo výrobce tepelných čerpadel a poradit se přímo s nimi, jaký systém by byl pro Váš dům nejvhodnější. Stavební firmy bohužel často typ nejvhodnějšího čerpadla neřeší a dodávají svůj „oblíbený standard“. Tepelná čerpadla pro rodinné domy se vyplatí. Ale je nutné dbát na správný výběr.

Typy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla se dělí na několik základních typů a volba konkrétního typu je závislá na místních podmínkách. Ve většině případů majitelé domů volí možnost tepelného čerpadla vzduch-voda, u kterého nejsou nutné zemní práce a instalace je tak mnohem snadnější. Navíc není potřeba mít k dispozici pozemek, veškerá energie je čerpána z okolního vzduchu.

PZP Heating a.s.

Předním dodavatelem tepelných čerpadel v ČR je společnost PZP Heating a.s., která se vývojem a výrobou tepelných čerpadel zabývá již více než 20 let. Výsledkem jsou tepelná čerpadla vysoké kvality a mnoho spokojených zákazníků. Kompletní nabídku a ceník tepelných čerpadel najdete na webových stránkách společnosti – tepelna-cerpadla-pzp.cz.