Stěhujete se? Nakupte krabice

Když se řekne stěhování, většina lidí si vybaví stěhovací vůz plný kartonových boxů. Ten, kdo už má podobnou akci za sebou, si možná vzpomene, jak se po přestěhování do nového marně snažil najít, v jakém z nich se nachází věc, již zrovna hledá. Stěhování bez krabic je prostě nemyslitelné.

Klasické kartonové krabice jsou pro stěhování nejvhodnější. Sice je možné sehnat i plastové nebo dřevěné boxy, ale ty jsou podstatně dražší, a pokud pro ně nemáte následné využití, na jedno přestěhování se kupovat opravdu nevyplatí.

S krabicemi od banánů buďte opatrní

Většina lidí si krabice na stěhování vezme v nějakém obchodě, kde je dávají zdarma. Je sice hezké takhle ušetřit, ale jestli se to chystáte také udělat, buďte při výběru velmi opatrní. Konkrétně krabice od banánů jsou ještě dobré, protože mají velkou nosnost, ovšem přinesete-li si domů třeba box, v němž byly piškoty, je dost možné, že se protrhne. Pozor byste měli dávat také na to, jestli náhodou krabice není znečištěná. Kdo ví, co v ní předtím bylo. A poslední důležitou věcí je víko. Box by měl být uzavíratelný, poněvadž když jej naplníte a zalepíte lepicí páskou, bude se lépe přenášet.

Koupit se dají přímo varianty na stěhování

Zamíříte-li do specializovaného obchodu či e-shopu, jakým je například centrum-krabice.cz, jistě najdete krabice určené přímo na stěhování. Bývají pevné, zpravidla z pětivrstvé lepenky, a často mívají i ucha, která vám významně usnadní manipulaci.

V obchodě navíc lze zakoupit také veškeré další obalové materiály, jako jsou bublinkové fólie, výplně z polystyrenu apod. Sice je možné použít třeba staré noviny, ovšem aspoň talíře a jiný opravdu křehký majetek, o nějž nechcete přijít, se vyplatí zabalit do bublinek.

Někdy vám krabice na stěhování půjčí přímo stěhovací firma, takže jestli si nějakou budete objednávat, informujte se o tom. Jinak neváhejte a klidně do boxů investujte. Jsou stovky způsobů, jak se pak dají v novém domově využít.